Uncontrollably Fond

original

Kim Woo Bin ve Suzy’nin oynadığı 2016 yapımı 20 bölümlük drama Uncontrollably Fond’u bitirmiş bulunuyorum.Şimdi öncelikle şunu söyleyeyim ben drama sevmem. Ancak başrol oyuncularını sevdiğim için bu diziyi izlemek istedim.
Öncelikle oyunculardan bahsetmek istiyorum. Başrol de tabi ki Kim Woo Bin’imiz var. Onu daha önce A Gentleman Dignity ve The Heirs dizilerinde seyretmiştim. Bana çok yakışıklı gelmiyor ama bir karizması olduğu gerçek.Ben onu Kore’nin Küçük Emrah’ı olarak görüyorum. Çünkü izlediğim dizilerinde hep annesiyle ve hayatla problemleri olan acıların çocuğunu canlandırıyor.

tumblr_o9xcmlgkil1scm9d0o1_540
Bu dizide de Kore’nin en ünlü aktör ve şarkıcılarından Shin Jun-Yeong’u olarak karşımıza çıkıyor. Çocukken annesi ve kendisini terk eden ünlü bir savcı aynı zamanda milletvekili olan babası Choi Hyun-Joon (Yu Oh-Sung ) gibi bir savcı olup dünyaya adalet dağıtma hayali kurarken bir takım olaylar sonucu ünlü bir idol olur. Annesi onun savcı olmak yerine bir idol olmasını kabullenemez ve evlatlıktan red eder.

9883280
Shin Jun Yeong geçmişte bıraktığı ilk aşkı Noh Eul (Suzy) ile bir belgesel çekimi dolayısıyla tekrar karşılaşır. Aradan geçen yıllarda aşkının hiç azalmadığını farkedince Noh Eul’u elde etmek için elinden geleni yapmaya karar verir. Ancak bir sorun vardır. Doktoru ona ölümcül bir hastalığı olduğunu ve sadece 3 aylık ömrü olduğunu söyler.Artık planlarını bu üç aya göre yapmak zorundadır.

bae_suzy_at_-uncontrollably_fond-_press_conference_4_july_2016_05
Noh Eul babasını bir trafik kazasında kaybeder. Ona çarpıp kaçan kız kaçar ve olay tamamen örtbas edilir. Çünkü çarpan kız ülkenin en ünlü politikacılarından birinin kızıdır.Kızın babası Savcı Choi Hyun Joon’dan olayı örtbas etmesini ister ve karşılık olarak onu milletvekili yapar. Noh Eul kardeşine bakmak ve hayatını sürdürebilmek için haberci olur. Pek çok haber bulur ancak haberleri yayınlamaması karşılığında kendisine verilen rüşvetleri kabul etmek zorunda kalır. Hayat mücadelesi onu para aşığı, gurursuz bir kız haline getirmiştir.Bir yandan hayatını sürdürmeye çalışırken diğer yandan babasının intikamını alabilmek için araştırma yapmaya devam eder.

kapak_resmi233x252
Yu Oh-Sung dizi de Kim Woo Bin’i yıllar önce terk eden zengin bir kadınla evlenip ünlü bir savcı ve Noh Eul’un babasının kazasını örtbas etmesiyle de milletvekili olan iyilikle kötülük arasında kalmış bir adamı canlandırıyor. Dizinin başlarında en sevdiğim karakterlerdendi ortalarına doğru adamdan nefret ettim sonuna doğru bir parça affettirdi kendini. Çok değişik ve şefkatli bir yüzü olduğunu düşünüyordum ki Faith dizisinde kötü adamı canlandırdığını okudum. Gerçekten başarılı bir oyuncu hakkını vermek lazım.

Lim Ju Hwan ise daha önce Oh My Ghost adlı dizide izlediğim biri. Yüzü çok değişik bir yandan çocuksu,zaman zaman itici değişik yani.Bu dizi de de savcı Choi Hyun-Joon’un oğlunu canlandırıyor.Çok başarılı, iyi eğitimli, iyi huylu örnek bir genç. Bir tesadüf eseri Noh Eul ile tanışır ve babasıyla olan bağlantısını öğrenir. Olaydan vicdanen rahatsız olur ve Noh Eul ile kardeşine yardım edebilmek için fakir bir genç rolü yapıp onlarla arkadaş olur. Zaman içerisinde Noh Eul’a aşık olacak ve onun intikamı için kendi ailesini yok edecektir.

06r9uwfb232yrokwr9ghcptga9zd5qm5
Dizimizin ikinci kadınını da Yoon Jung-Eun (Lim Ju-Eun) canlandırıyor. Noh Eul’un babasına arabasıyla çarpıp kaçan ve zerre vicdan azabı çekmeyen iyi görünümlü kötü bir kadın olarak rolünün hakkını veriyor.

original
Dizinin ilk 10 bölümünde çok sıkıldım. Gerçekten, sadece Kim Woo Bin ve Suzy için sıkılarak da olsa devam ettim. Sonrasında dizi biraz hareketlendi. Suzy’nin karakterine başlangıçta çok gıcık oldum. Tamam fakirsin anladık ama bu kadar gurursuz ve pis de olmak zorunda mısın? Gördüğüm en ezik kızlardan biriydi.

original
19.bölümde dramın dibine vurmuşlar finalde bile o kadar ağlamadım ben. Gerçi düşünecek olursak ben dizi boyunca sadece 19.bölümde ağladım zaten. Kolay ağlayan biri olmama rağmen diğer bölümler beni o kadar etkileyemedi doğrusu.

Dizinin en tatlı erkeği Noh Eul’un kardeşi Noh Jik’i canlandıran oyuncu. Bu tatlılığı da paylaşmasam olmazdı.

Final eh işte idare eder bir durumdaydı. Çok yorum yapmak istemiyorum yanlışlıkla spoiler vermeyeyim diye.Her halükarda başrol oyuncularını seviyorsanız izleyin bence onun dışında dizinin çok bir etkileyici tarafı yoktu. Fazla klişeydi.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın