The Heirs-The Heritors

      Ve uzun bir aradan sonra tekrar Lee Min Ho… Çok ama çok özlemiştik. Boys Over Flower, Personel Taste gibi harika dizilerden sonra Faith biraz hayal kırıklığı yaratmıştı, bu hayalkırıklığını ve özlemimizi giderecek böyle bir diziye gerek vardı.The Heirs, Mirasçılar…

images1

      Heirs okuduğum pek çok blogta sürekli olarak BOF’la ilişkilendirilse de bir kaç ufak benzerlik dışında ortak bir şey bulamadım ben. Dizi henüz 18 yaşına girmemiş liseli zengin aile çocuklarının, aşk, aile,iktidar ve yaşam mücadelesi.Başrol ailemiz İmparatorluk Grup ülkenin en zengin ailelerinden biri, ailenin babası 2 resmi evlilik yapmış bir de metres tutmuş. İlk eşi ölünce ondan olan oğlunu şirket hisseleriyle alakalı meseleler yüzünden 2. eşinin nufusuna yazdırmış, metresinden olan olan oğlu Kim Tan’ı ( Lee Min Ho) da 2. eşinin nüfusuna geçirip göz önünden yok olması için Amerika’ya sürgüne göndermiş. İmparatorluk grup şirketlerinin başında Kim Tan’ın çok sevdiği ancak kendisinden nefret eden üvey abisi Kim Won – Choı  Jin Hyuk vardır. Şirketi Kim Tan’la paylaşmak istemediği için kardeşini bir daha dönmemek üzere Amerika’ya yollamıştır.

imagesT7WS212M

Lee Min Ho gerçeği diye bir şey var:)

      Park Shin Hye- Cha Eun Sang tabi ki bir Kore dizisi klişesi olarak ülkenin en fakir kızlarından biridir.Annesi İmparatorluk Grup evinde hizmetçi olup aynı zamanda dilsizdir.Cha Eun Sang yaşamını sürdürebilmek için pek çok parttime iş yapmaktadır.Gelecekle ilgili de parası olmadığından öle aman aman hayalleri yoktur. Amerika ‘da okuyan bir ablası vardır ve ablasının evlilik hazırlığı yaptığının haberi gelince düğüne katılmak için Cha Eun Sang annesini terk edip dönmemek üzere Amerika’ya gider. Yanında annesinin evi ipotek ettirerek borç aldığı ve ablasına verilecek para vardır.Ancak Amerika’ya gitttiğinde ablasının okulu bıraktığını,garson olarak çalıştığını ve iğrenç bir adamla yaşadığını görür. Üstüne üstlük o bencil abla Cha Eun Sang’ın elindeki tüm parayı alarak kayıplara karışır ve kardeşini Amerika’da dımdızlak bırakır.

imagesh

        Kim yetişir bu durumda,tabi ki veliahtımız, yakışıklımız Lee Min Ho.. Artık o saatten sonra kara da bizim Cha Eun Sang’a ölüm yok. Amerika’da tanışan ve birbirine aşık olan çiftimizin aşkı Kore’ye uzanır. Cha Eun Sang’ın annesi evi ipotek ettirdiği için kalacak bir evleri olmayan kızımız ve annesi,annesinin hizmetçi olarak çalıştığı İmparatorluk Grup’a ait olan evde kalmaya başlar. Kim Tan’da Amerika’dan döner ve aynı evde yaşar. KimTan’ın babası Cha Eun Sang ile oğlunun arasında bir şey olmasında Cha Eun Sang aileler arasındaki farkı iyi anlasın, sürekli aşağılansın diye onu ülkenin en iyi okulu İmparatorluk Lisesi’ne yazdırır yani Kim Tan ile aynı okula.

images5LRVCOBL

        Kim Tan’ın dönüşü okulda büyük olay yaratır. Çünkü zamanında okula bursla giren tüm fakir öğrencilere hayatı zindan eden kötü bir kişiliktir.Choi Young Do-Kim Woo Bin eskiden en iyi arkadaşı şimdiki en büyük düşmanıdır. Birbirlerinin sırlarını bilirler ve sürekli birbirlerinin başına bela açarlar. Üstüne üstlük Kim Woo Bin’de Cha Eun Sang’a aşık olur ve buyrun bakalım cümbüşe durumu ortaya çıkar.

imagesm

        Kim Woo Bin dizinin 2. yakışıklı adamı ama her kore dizisindeki klişe burada yok. Bir kere dizide birbirinden yakışıklı bir sürü adam var ama hiç biri 1. adamımız Lee Min Ho’dan daha yakışıklı değil. Mesela KimTan’ın Abisi, savcının oğlu, Cha Eun Sang’ın yakın arkadaşı Yoon Chan Young-Kang Mın Hyuk adındaki tatlılık,Young Do vs.

imagesG6S4QI3K

Kim Tan’ın Abisi rolünde Choı Jin Hyuk

       Bu arada Jung Crystal’ın oynadığı Lee Bo Na karakteri çok tatlı, Kim Tan’ın eski nişanlısı Rachel’de çok güzeldi. Cha Eun Sang’ın annesini canlandıran kadının rol kabiliyetine hayranım her rolün altından mükemmel kalkıyor.

imagesd

Rachel

      Dizimizin sonuna gelecek olursak gerçekten şaşırtıcı bir şekilde harika bir son yapmışlar. Elbette bu bir gençlik dizisi ve 18 yaşındaki lise öğrencilerinin evlenip mutlu olacak halleri yok. Young Do dizini sonunda yıllardır içindeki en büyük yara olan annesini buluyor. Kim Tan’ın ağabeyi hayatta en çok istediği şeye sahip oluyor. Şirketi fakir kız arkadaşına tercih ediyor. İktidarın gücünü seçiyor hayatını zengin bir ailenin kızıyla birleştirerek en büyük güce kavuşuyor ama bu güç ne yazık ki onu mutlu etmiyor. Kim Tan’ımız da hayatta en çok istediği şeye sahip oluyor,Cha Eun Sang’a…

imagesR4AVI34X

Aslında her şey olması gerektiği gibi oluyor. Mucizevi masalsı bir son değil gerçek bir son ve Trailer…

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

The Heirs-The Heritors için 1 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın