The Girl Who Can See Smells / Sensory Couple 2015

kwi_sekyung_goong-min_yoochun

          2015 Nisan tarihli bu yılın en yeni dizilerinden “ Censory Couple” ya da diğer adıyla “The Girl Who Can See Smells” ı bitirmiş bulunmaktayım. 16 bölümlük dizi beni konusu itibariyle kendine çekti. Ancak uyandırdığı merak kadar tatmin edici bir dizi olmadı.  Dizi baştan sona mantık hatalarıyla dolu sanki aceleye gelmiş gibi.

Başrolde Çatıdaki Prens dizisinden tanıdığımız Park Yoo Chun var. Diziyi sadece onun için izleyebilirsiniz. Burada da o kadar tatlı ki, hiç konu olmasa da olurmuş. Dizide kendisine Shin Se Kyung eşlik ediyor. Kızı bloglarda gördüğüm kadarıyla herkes çok eleştirmiş ben ilk defa bir dizisini izliyorum ve çok beğendim. Bence gerçekten tatlıydı, Yoo Chun’un yanında sırıtmadı, rolünün hakkını verdi.

tumblr_nmbnewETax1sjkej5o1_500

Kız kokuları görmeye başlayınca tek gözü renk değiştiriyor haha 🙂

     Konuya gelirsek; Barcode cinayet davasında yanlışlıkla kız kardeşi öldürülen Choi Moo Gak ( Yoo Chun), büyük bir travmaya girer, artık hiç bir şey hissedemez hale gelir. Doyduğunu anlamayan, hiçbir şekilde acı duymayan bu genç adam kardeşinin intikamını almak için polis olur ve katilin peşine düşer.

sensory

Oh Cho Rim ( Shin See Kyung) ise aynı barcode davasında anne ve babasını kaybetmiş katilden kaçarken trafik kazası geçirip komaya girmiştir. Katili gören tek kişi olduğu için tanık koruma programına alınmıştır ancak komadan hafızasını kaybetmiş bir şekilde uyanır. Kendisini evlat edinen kişinin gerçek babası olduğunu sanarak yeni hayatına devam eder. Yalnız komadan yeni bir yetenekle uyanmıştır. Artık kokuları görmektedir. Evet, dizide dikkatimi çeken kısım kızın bu sinestezik yeteneğiydi. Ama pek de doğru işlendiği söylenemez. Hele kızın komadan bir gözü mavi bir gözü kahve kalkması ve bunun yeteneğiyle bağlantılı bir durum olarak görülmesi gerçekten komik olmuş.

 Dikkat!!! Yazımın bundan sonrası spoiler içerir…

rlm5fvfmg7ib1aeg81lkv8oju5ovk213

 Yıllardır barcode davasıyla insanları öldüren seri katilimiz bir katil olamayacak kadar yakışıklı, kibar ve sempatik. Nam Goong Min (Kwon Jae Hee) tüm ülkede tanınan, kitaplar yazan, tv programları yapan meşhur bir yemek şefidir. İnsanları kaçırıp muhteşem lüks evine kapatarak 6 gün boyunca bir boş kitaba hayat hikayelerini yazdırmakta ve sonra onları öldürüp bastığı barcodları hem yazdıkları kitaba yapıştıran hem de bileklerine kazıyan bir psikopattır.

Dizideki mantık hatalarına gelirsek; kailin belli bir öldürme ritüeli var.Bunun dışına çıkmıyor, kontrollü ve planlı.Ancak Cho Rim’in ailesini öldürürken bu planın dışına çıkıyor. Annesini kaçırmıyor gidip kendi evinde öldürüyor. 6 gün yaşamasına izin vermiyor, kadına hayat hikayesini orada yazdırıyor. Dizinin sonunda annesinin yazdığı o kitapları – ki 3 defter olarak veriyor- Moo Gak, Cho Rim’e veriyor. Kadın o kısıtlı süre içerisinde o kadar konuyu nasıl yazabiliyor? Katilin bu aileyi farklı şekilde öldürmeye kalkma nedeni ne? Kurbanlarını neye göre seçiyor? Bunların hepsi muallakta.

tumblr_mgpqoj4Itk1r50bjuo1_1280

Seri katilimiz 🙂

Dizinin sonlarına doğru katili yakalayacakları ve Teğmen Yeom Mi’yi kurtaracakları, eve giren gizli tüneli bulmaya çalıştıkları sahne ayrı bir alemdi zaten. Yağmurlu havalarda Cho Rim kokuları görme yetisini kaybettiği için katilin arabasının olduğu bölgeye kadar gelmiş olmalarına rağmen hep birlikte yağmurun dinmesini beklemeye başladılar. Yahu küçücük yer, katilin arabası orda, katil teğmeni öldürecek arayıp bulsanıza tüneli, yağmurun dinmesini niye bekliyorsunuz. Valla orada koptum artık.

Yoochun_Suzy1

Şu Kore dizilerinden çıkardığım en büyük ders bütün Koreli polislerin aptal olduğudur.

Dizi 15. Bölümde final yapıyor aslında. Her şey ortaya çıkıyor, kızımızla oğlumuz mutlu oluyor falan ama o 16. Bölüm neydi öyle yaa. O kadar gereksiz uzatmışlar da uzatmışlar ki insanın izlerken içine fenalık basıyor.

Yoochun_1427771103_af_org

Her neyse izlenmeyecek bir dizi değil. Oyunculuklar iyi, yan karakterler sempatikti. Sadece konunun işlenilmesi kötüydü sanırım biraz aceleye gelmiş bir dizi olmuş. Yoo Chun için değer diyerek bitiriyorum yazımı. Gene kısa kesmeyi beceremedim.

Hadi Buyrun Teaseri izleyin 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın