Tarihi Değiştiren Kadınlar

Eklentilerden kaynaklı bir hata nedeniyle sitem tam bir hafta kapalı kaldı. Yeni bir site olduğum ve kişisel bir blog olduğum için sitemi ziyaret eden kullanıcı sayısında büyük bir düşüş yaşayacağımı düşünmüştüm. Çok şükür ki korktuğum olmadı. Sitem açılır açılmaz günlük giriş sayısının da üstünde rakamlar gördüm. Sitemin bir okuyucu kitlesi olduğunu, yazılarımın düzenli takip edildiğini görüyorum ancak sitemi ziyaret eden hiç kimse yorum yapmadığından bazen kendi kendime konuşuyormuşum gibi hissediyorum. Lütfen sitemin düzenli okuyucularındansan eğer seni tanımama izin ver diyerekten bu konuyu kapatıyorum.

Optimized-20140427_184308

Siparişimin bir kısmı

Bu ay bir sürü kitap siparişi verdim. Hepsini teker teker okuyup düşüncelerimi blog da yazacağım. Okumamı istediğiniz merak ettiğiniz kitaplar da varsa sizin yerinize okuyup anlatabilirim. Bu şekilde milletimize hizmet edelim bari hehehe…

Optimized-20140427_184415

İlk okuduğum kitap Tarihi Değiştiren Kadınlar oldu. Okunması en kolay olacağını düşündüğüm için ondan başladım. Gerçekten de öyle oldu hem okunması kolay, hem zevkli ve eğlenceli bir kitap oldu. Hiç sıkmadı, iki akşamda bitirdim. Kitabın yazarı Ali Çimen. Kitap Yurdu’nda fiyatı 13,50 ama ben hepsiburada.com’dan 5 tl ye aldım.

Optimized-20140427_184433

Tanıdığımız ya da en azından ismini duyduğumuz bütün tarihi kişiliklere yer verilmiş. İyisiyle kötüsüyle ayrım yapmadan…Kimler mi bunlar… Sayayım.

Celopatra, Hz.Asiye, Hz. Meryem, Hz. Hatice, Jeanne d’Arc,Hürrem Sultan, Catherine de Medici, Kraliçe 1.Elizabeth,Elizabeth Bathory( Kanlı Kontes) ( Vampirlere ilham kaynağı olan kadın)Kösem Sultan,Büyük Katerina, Florence Nightingale, Harriet Beecher Stowe ( Tom Amca’nın Kulübesi’nin yazarı Amerika’da kölelikle mücadele eden yazar), Kraliçe Viktorya,Marie Curie, Helena Rubinstein,Roxa Luksemburg, Mata Hari, Amelia Earhart, Ilse Koch( Nazi toplama kamplarında görev alan bir subayın kendinden acımasız eşi)Simone de Beauvoir, Rahibe Teresa, Rosa Parks, Jjiang Qing, İndıra Gandhi, Eva Peron, Margaret Thatcher, Benazir Butto, Oprah Winfrey…

Okunması keyif verici, uslup akıcı, tercihler doğruyken bu kitabı alıp okumaktan ve kütüphanemize eklemekten bizi ne engelleyebilir ki…

Optimized-20140427_184442Optimized-20140427_184449

Bu arada sırada ki kitabım Adolf’un Kavgası, yazarı Ata Nirun şu an devam ediyorum şimdilik gidişatı sevdim bitince onun yorumunu da yapacağım.

 

 

 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Tarihi Değiştiren Kadınlar için 1 cevap

  1. Geri izleme: Kitap Listesi – 1 - | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın