Suspicious Partner

Ji Chang Wook son dizisini çekti ve 21 aylık askeri görevini tamamlamaya gitti.Kendisine Healer’dan beri aşık olduğum JCW’nin hala tek ve en iyi dizisi Healer olarak kaldı. Suspicious Partner büyük beklentilerle başladığım ilk bölümleri gayet güzel gidip beklentileri karşılayan ama sonrası ile hayal kırıklığı yaratan bir dizi oldu bende.


Dizi 35’er dakikalık 40 bölüm halinde yayınlandı, yaklaşık 20 bölüme tekabül ediyor.Konu güzel işlenseydi bu 20 bölüm fazla olmayabilirdi ama bazı bölümler gereksiz uzayınca hareketli ve merak uyandırıcı dizi sonlara doğru sıkıcılaşmaya başladı. Diziyi çekilir kılan tek şey Jcw ve Nam Ji Hyun arasındaki uyum oldu. Tabi ikinci karakterlerin ponçikliğini de buna eklemek lazım. Dizinin en güzel tarafı tüm karakterlerin (katil bile) çok tatlı ve sevimli tipler olmasıydı. Gelmiş geçmiş en felaket dizi olan Missing Nine dizisindeki katilimiz burada tatlılıktan ölecek olan ikinci adamı canlandırıyordu. Bence bu çocukta gerçekten iş var, önü açık…


Dizimizin konusuna gelirsek; Nam Ji Hyun bir iftiraya uğrayıp hapse düşen babasından yola çıkarak avukat olmak için sıkı çalışan bir stajyerdir. Onu arkadaşıyla aldatan sevgilisinin kendi evinde ölü bulunmasıyla katil damgası yer ve hapse düşer. Onu hapisten kurtaran Ji Chang Wook bu olayla savcılıktan azledilir ve avukat olarak hayatına devam eder.


Ji Chang Wook kendi avukatlık bürosunu açar Nam Ji Hyun da burada çalışmaya başlar. Ancak kötü bir izlenimleri olduğundan sıkıntılı zamanlar geçirirler. Onlara destek olarak JCW’nin geçmişte büyük bir sorun yaşadığı ve konuşmadığı en yakın çocukluk arkadaşı, aslında zengin olan ve işe ihtiyaç duymayan ünlü bir avukat olan babası ve yardımcıları da gelir.


Jcw’ de geçmişte kız arkadaşının kendisini aldatmasıyla travma yaşamış ve kadınlarla arası iyi olmayan birisidir. Onun kendisini aldatan kız arkadaşının da yurt dışından başarılı bir savcı olarak gelip beraber çalışmaya başlamalarıyla işler iyice karmaşık bir hal alır.


Tüm bu olaylara hafıza kaybından muzdarip olan ve sürekli birilerini öldüren ancak hiç yakalanamayan zeki katil de eklenince seyreyleyin cümbüşü…
Nam Ji Hyun ilk başlarda oldukça ezik bir kız olmasına rağmen sonlara doğru biraz şımarık ve itici bir karaktere dönüştü. İkilinin sürekli ayrılıp barışmaları tam her şey yolunda giderken sürekli bir sorun çıkması gerçekten gereksizdi.


İlk bölümler gerçekten eğlenceliydi, hem merak uyandırıcı, hem romantik komedi tarzındaydı. Ama katille ilgili olaylar güzel işlenemedi. Ben I Hear Your Voice dizisinde mahkeme sahnelerinden çok keyif almıştım ama bu dizi de öyle değildi. Çok zor bitti, finali de pek aklımda kalmadı. Zaten finalde yan karakterlere ne olduğu konusu muallak kaldı.


Diziyi tavsiye eder miyim? Sadece Ji Chang Wook seviyorsanız onu izlemek için seyredebilir siniz. Gene muhteşem aşık bir adamdı. Harika baktı, harika sevdi. Tapılası adam şimdi artık asker…


Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Kendisi aksiyon dizilerinden bıktığını romantik komedileri tercih ettiğini bir röportajında söylemişti ama bence ona en çok aksiyon dizileri yakışıyor. Healer gibi bir dizi çeker umarım döndüğünde…

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın