Şubat Ayı Planım

Hava durumu ve kış mevsimi siz de benim kadar zorluyor mu? Resmen şafak sayar gibi bekliyorum baharı. Kışın güzel hiç bir tarafı yok bence. Yapılacak aktivite sayısı çok az. Ya da olanlar çok fazla üşüdüğüm için bana göre değil. Evde oturmayı da seven biri değilim. O yüzden bu mevsimleri geçirmenin en güzel yolu tiyatro izlemek sanırım. Hem geçen sene çok az oyun izlediğim için bu sene daha fazlasını izlemek hedeflerim arasında. Şubat ayına şimdiden 3 oyuna bilet aldım bile. Tüm oyunlarım şehir tiyatrolarından, devlet tiyatrolarına yer bulamıyorum ben. İşin sırrını bilen varsa söylesin bana lütfen.

Şubat ayında izleyeceğim ve sonra burada yazacağım oyunların Şehir Tiyatroları web sitesinden bilgileriniz aldım. Şimdiden sabırsızlanıyorum. Şehir Tiyatroları online biletler saat 12:00 den itibaren satışta. Bilet almak isteyenler için linki paylaşıyorum.

Bilet satın almak için buraya tık tık 

SON
Yazan : ÖZGÜR KAYMAK
Yöneten : ÖZGÜR KAYMAK
Dramaturgi : SİNEM ÖZLEK
Sahne Tasarımı : RIFKI DEMİRELLİ
Kostüm Tasarımı : DUYGU TÜRKEKUL
Işık Tasarımı : MUSTAFA TÜRKOĞLU
Müzik : AKIN SEVGÖR
Efekt : HARUN ÖZDAMAR
Yönetmen Yardımcısı : MÜSLÜM TAMER – ASLI MENAS
Süre : 1 SAAT 50 DAKİKA
OYUNCULAR
ASLI MENAZASLI ŞAHİNCAN ALİBEYOĞLUCEMAL AHHAN ŞENEREMRE ÇAĞRI AKBABAERCAN DEMİRHANNESLİHAN AYŞE ÖZTÜRKONUR DEMİRCANÖZGÜR ATKINTARIK KÖKSALVOLKAN ÖZTÜRKYAĞMUR ULUSOYZEKİ YILDIRIM
KONUSU
Tüm bilgi dijital ortama aktarılmış, insanlar tek tek damgalanıp sınıflarına göre bölgelere yerleştirilmiş ve hafızalarını silen bedava yemeklerin etkisiyle her şeyi unutmaya başlamışlardır. Değiştirilmemiş gerçeklerin yazılı olduğu tek şey, tüm diğer belgelerle birlikte yok edilen işaretli kağıtlardır. Karşılayıcı ve onunla yolu kesişenler şimdi hem kendi unutturulmuş geçmişlerine sahip çıkmak hem de gerçekleri kendilerinden sonrakilere aktarabilmek için bu kağıtların peşindedir.

KOMİK-İ ŞEHİR NAŞİT BEY
Yazan : GÖKHAN ERARSLAN
Yöneten : ALİ YAYLI
Dramaturgi : HİLMİ ZAFER ŞAHİN
Sahne Tasarımı : MEHMET EMİN KAPLAN
Kostüm Tasarımı : ZUHAL SOY
Işık Tasarımı : CENGİZ ÖZDEMİR
Müzik : EMRAH CAN YAYLI
Koreografi : ÖZGE MİDİLLİ
Efekt : METİN TAŞKIRAN
Yönetmen Yardımcısı : MUSA ARSLANALİ – ÖZGÜR DAĞ – ADA ALİZE ERTEM
Süre : 110 DAKİKA / 2 PERDE
OYUNCULAR
ADA ALİZE ERTEMAYBERK ATİLLABORA SEÇKİNCAN TARAKÇIEMRAH CAN YAYLIERKAN AKKOYUNLUFAHRİ KINCIRGÖKSEL ARSLANKUTAY KIRŞEHİRLİOĞLUMEHMET AVDANMETİN ÇOBANNAŞİT ÖZCANÖZGÜR DAĞRAHMİ ELHANSEMAH TUĞSELSİNAN BENGİERTUĞÇE AÇIKGÖZ
KONUSU
Türk Tiyatrosu’nun önemli adlarından Naşit Özcan’ın yaşamından kesitler sunan oyun, 19. yüzyıl sonundan 20. yüzyıl ortalarına kadar olan süreçte tiyatromuzun, özellikle de Tuluat Tiyatrosu’nun sıkıntılı dönemlerini, Naşit ve Tiyatrosu’nun yaşadıkları üzerinden aktarıyor. 20. yüzyıl gerçeğinde sinemanın giderek güçlenmesi ve yayılması, Şehir Tiyatroları’nın İstanbul tiyatro yaşamındaki yeri, yaklaşan 2. Dünya Savaşı’nın ülkeye ve sanata yansıyan zorlukları, Tuluat Tiyatrosu’nun yeni yol ayrımlarına girişi, Naşit’in tanıdığı, tanıştığı tiyatromuzun önemli adları, Naşit’in ailesiyle ilişkisi oyunun konusu ve kurgusunda kendine yer buluyor. Yakın dönem Türk Tiyatrosu’na müzikli anlatımıyla, anılarla harmanlanan bir gözle bakan oyun bizleri bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.
AY IŞIĞINDA ŞAMATA
Yazan : HALDUN TANER
Yöneten : NAŞİT ÖZCAN
Dramaturgi : HATİCE YURTDURU
Sahne Tasarımı : EYLÜL GÜRCAN
Kostüm Tasarımı : EYLÜL GÜRCAN
Işık Tasarımı : ÖZCAN ÇELİK
Müzik : HAKAN ELBIR
Koreografi : ÖZGE MİDİLLİ
Efekt : HİDAYET ÖZTÜRK
Yönetmen Yardımcısı : ERTAN KILIÇ, CEYSU AYGEN, ERKAN AKKOYUNLU
Süre : 120 DAKİKA / 2 PERDE
OYUNCULAR
ADA ALİZE ERTEMARDA AYDINAZİZ SARVANBERRİN KOPERCEYSU AYGENDERYA ÇETİNELEMRAH CAN YAYLIEMRE NARCIERTAN KILIÇESRA EDEGÖKHAN EĞILMEZBAŞGÖKHAN METEİBRAHİM CANİBRAHİM ULUTAŞMEHMET BULDUKNİLAY YAZICIOĞLUÖZGÜR DAĞSAMET HAFIZOĞLUSAVAŞ BARUTÇUŞENAY SAÇBÜKERŞEVKET AVŞARTUĞÇE AÇIKGÖZYONCA İNAL
KONUSU
Çalışkur apartmanında yaşayan Çalışkur ailesi’nin ve apartman sakinlerinin sahte ilişkilerini ve yozlaşan aile yapısını gösterirken, küçük dünyalarından dış dünyaya bakışlarını eleştiren, seyirciyi eğlendiren, güldüren ve sürprizlerle şaşırtan bir oyun.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel, Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Şubat Ayı Planım için 4 cevap

 1. selma der ki:

  Bilet almak ne kadar zor, ilk defa deniyorum ama önlerden alamıyorum sadece arkalar kalmış. Bugün başlamadı mı satış, ben mi yanlış anladım?

  • saremy der ki:

   Şehir tiyaroları instagram hesabında biletlerin online satışa çıkacağı tarih bir kaç gün önceden duyuruluyor.Benim gibi meraklıları tam satış başlar başlamaz kıran kırana rekabetle netten bilet satın alıyor. Biletler kapış kapış gittiği için çok çabuk tükeniyor. Bir sonraki ay daha hızlı davranmalısınız

 2. hakan der ki:

  Ben de sitesine üye olamıyorum 🙂

Yorum Yapın