Sihirbazın Laneti

Gittiğim 3.oyun tabi ki Sihirbazın Laneti. Bu odadan kaçış oyunlarına sardıktan sonra mutlaka gidilmesi gereken evleri öğrenip sırayla gezmeye başlıyorsunuz. Ben şimdiye dek toplamda  5 ev gezdim. Bloğa bu yazdığım 3.oyun olacak, hepsini yazacağım sırayla. İlk sırada Kusursuz Kaçış ile Sihirbazın Laneti çekişiyor, onu söyleyebilirim.

indir

Acun Ilıcalı’nın yarışması yeteneksizsinizin birincileri illüzyonist Burak ile Kıvanç’ı bilmeyeniniz var mı? Ayıplarım valla. Youtube’dan hemen açıp izleyin videolarını, bayılacaksınız. İşte Sihirbaz’ın Laneti onların evi, ya da sadece Burak’ın. Onu net bilmiyorum. Biz oyunu bitirdikten sonra kendisiyle tanıştık. Ama bizimle fotoğraf çektirmek istemedi. Haklı nedenleri vardı, saygı duyduk.

Sihirbazın laneti dekorasyonu, bulmaca ve şifreleri ile gerçekten mükemmeldi.  Ne yazık ki oyunla ilgili detay paylaşamıyorum ama bu evde sihir temalı, sizi çok ama çok şaşırtacak ipuçları ve şifreler bulacaksınız. Biz gerçekten yaratıcılıklarına şapka çıkardık. İllüzyonist oldukları için tabi ki çok daha teknik ve detay çalışmışlar.

Evin bir konusu vardı ve Burak’ın bize anlattığına göre Houdini’nin Laneti adlı filmdeki evin dekorasyonunun aynısını yapmışlar. Konusu da bu zaten.

FB_IMG_1439822312989

Bizim oyun ekibi…

Web sitelerindeki tanıtım yazılarından alıntı yapayım size.

“Kurguladığımız senaryoda sizi 1874 – 1926 yılları arasında yaşamış, hiç bir kilidin onu esir alamadığı dünyaca ünlü sihirbaz Büyük Houdini’nin yaşantısına davet ediyoruz. Asla hapsedilemeyen ve bağlanamayan Büyük Houdini tüm engellere meydan okuyan bir kaçıcıdır. Medyumlar tarafından lanetlenmiş Houdini’nin esrarengiz yaşamını heyecan ver gerilim atmosferinde yaşarken 1 saat boyunca tüm çıplaklığıyla kendini bir sihirbazın evinde hissedeceksin. Oyun boyunca kullanılan tüm illüzyonlar sadece senin keşfinle ortaya çıkacak. 1 Saat boyunca 9 odalı bölümü tamamla, çıkışa kadar heyecanını doruk noktasında yaşa ve laneti kaldırıp Houdini’nin ruhunu özgür bırak. Türkiye’de eşi benzeri olmayan bu evde illüzyon konseptini yaşarken şaşkınlığınızı ve korkunuzu gizleyemeyeceksiniz.”

Oyuna bilet almak ve web sitesini gezmek için buraya tıklayabilirsiniz.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Sihirbazın Laneti için 3 cevap

  1. derya der ki:

    İnanmıyorum ben onlara bayılırım. Genelde karıştırıyorum ama hangisi Burak hangisi Kıvanç ve bu ev nerede ?

    • saremy der ki:

      Ben de çok beğeniyorum sanırım boyu uzun olan Kıvanç,kısa olan Burak.Biz evde Burak’la tanıştık. Yazımın içerisinde evin linki var oradan adrese de ulaşabilirsiniz 🙂

  2. Geri izleme: Paradigma ( G..t Korkusu ) – Keep Locked | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın