Şifa Sende Dr. Erhan Özer

      Hastaneleri sık ziyaret eden biri olmama rağmen doktorlara, ilaçlara ve de hastanelere zerre güvenim yoktur. Hastanelerde kozmetik mağazalarından farksız bir hale geldi sürekli gereksiz ilaçları bize satmaya çalışan, gereksiz tahlillerle gözümüzü korkutup cebimizdeki paraya göz diken kuruluşlar olarak görüyorum. Haksızlık ettiğimi düşünüyor olabilirsiniz ama günümüzde ne yazıkki artık acı gerçek bu ve ben pek çok kere yanlış tedaviler görmüş bir insan olarak konuşuyorum.

untitled

        Hastalık dediğiniz şey tamamen vücudunuzun bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucu ortaya çıkar. Kanser de böyledir, grip de… Bağışıklık sistemimizi çökerten şey de psikolojik durumumuz, yaşadığımız stres ve yetersiz beslenmedir. Doğru beslenme adına yapılan onca diyet, detoks, sağlıklı yaşam reçeteleri de saçmalık. Tüm bunlardan beslenen o kadar büyük bir sektör var ki. Ben hayatı boyunca kilo sorunu yaşamamış biriyim, 3-5 kilo alır veririm en fazla,hiç bir zaman şişman biri olmadım. Buna bağlı olarak selülit problemimde olmadı.Ayrıca bağışıklık sistemim çok güçlü olduğu için hastalıklara da kolay kolay yakalanmam. Hastanelere de kontrol için giderim ve çok şükür tahlillerim hep iyi çıkar. Haa bu arada genetik mirasım tam bir felakettir. Her iki dedem de akciğer kanserinden vefat etti. Babaannemi şekerden kaybettik, babam ve teyzem şeker hastası, kolestorel, tansiyon hepsinde var zaten. Kardeşim 31 yaşında crohn hastası bir de o yaşta ona da kolesterol çıkmış. Küçük kardeşimde de bir şeyler çıkması yakındır. Ailede en sağlam hatta tek sağlam benim. Benim reçetem ne mi? Her şeyi yemek ama dozunda. Hayatta yaptığım herşeyden keyif almak,her daim şükretmek ve hep ama hep mutlu olmak.

untitled1

       Biliyorum benim cildim yaşlanmayacak, biliyorum ben kötü bir hastalığa yakalanmayacağım ya da yakalansam bile onu yeneceğim. Çünkü ben mutlu olmayı biliyorum, kendimle barışığım ve egolarıma yenilmiyorum.

    Bir doktor benim düşüncelerime yakın bir kitap yazmış. Yakın diyorum çünkü kitaptaki her şeye katılmıyorum ama şu ilaç bağımlısı, hastalık hastası kişilere iyi gelebileceğini düşünüyorum.

untitled2

Dr.Erhan Özer

        “Şifa Sende” Dr. Erhan Özer kitabında vücudun kendi kendini iyileştirme mekanizmasını anlatıyor ve bizim gereksiz ve sürekli kullandığımız o ilaçlarla bu mekanizmayı nasıl zora soktuğumuzla ilgili her türlü ayrıntılı bilgi mevcut. Hem hastalıklarla başa çıkma yolları , hem vücudumuz için daha iyi yaşama yolları,hem de diyet yapmadan kilomuzu korumakla ilgili ipuçları var kitapta.Biraz akademik bir dili var zaman zaman bazı yerlerinde çok sıkıldım ama siz sıkılsanız da okumaya devam edin. Ola ki belki birkaç tane ilacı çöpe atma ve hastalıklarınızla kendi kendinize savaşma cesareti bulursunuz.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Şifa Sende Dr. Erhan Özer için 1 cevap

  1. Geri izleme: Kitap Listesi – 2 - | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın