Senden Önce Ben – Me Before You

418fFv6-Beautiful-Emilia-Clarke-50-Photos-s640x946-428679

Dün sinemada Senden önce Ben filmini izledim. Normalde aşk hikayelerini hiç sevmem hele de dramsa nefret ederim ancak bu kitapta beni inanılmaz bağlayan bir şey var. Belki klasik aşk hikayeleri gibi bitmemesinden kaynaklanıyor olabilir.
Her neyse filmin vizyona girdiğini hele hele başrolde Game Of Thrones’tan Khalesinin oynadığını duyunca bu filme gitmemek olmaz dedim.

Kitapla ilgili yazım için buraya tık tık  
Filmde çok zengin,genç ve yakışıklı ve hatta yaşamayı çok seven,inanılmaz canlı,hareketli Will Traynor’ın bir motosiklet kazası ile boyundan aşağısı felç olur.İyileşme ihtimali yoktur bu yüzden tamamen içine kapanmış ve huysuz bir adam olmuştur.Ailesi ona arkadaşlık etmesi için kasabadan dar gelirli bir ailenin kızı olan sempatik,geveze ve sakar Lou Clark’ı tutar. İlk başta birbirlerinden nefret ederler.Ancak zamanla birbirlerini tanımaya başladıkça birbirlerine aşık olduklarını farkederler. Ne yazık ki Will Traynor 6 ay sonra bir ötanazi ile hayatına son vermek için İsviçre’de bir klinikle anlaşmıştır.Lou bunu öğrenir ve Will’i bu kararından döndürebilmek için ona hayatın güzelliklerini göstermeye çalışır.
Film ile kitap arasında bayağı farklılıklar vardı. bazı konular hiç işlenmemişti.Mesela Lou’nun o kasabadan ayrılamamasını sağlayan travması çalılık labirentinin içinde tecavüze uğraması filmde hiç yoktu.

21w
Yine de film fazla ajitasyon yapmadan gayet güzel bir şekilde kendisini izlettiriyor. Khalesimiz Lou çok farklı bir şekilde görünüyor. Ancak o kadar fazla sevimli ki Lou rolüne haddinden fazla yakışmış. Bir kadın nasıl bu kadar tatlı olabilir?Sadece ve sadece onu seyretmek için bile filme gitmeye değer bence. Ayrıca Game of Thrones hayranları için Twin Lannister’in de filmde olduğunu söylemek zorundayım. Will’in babasını oynuyor.
İzlediğim en iyi aşk filmlerinden biriydi.Tabi ki khalesinin mükemmel oyunculuğu sayesinde
Filmin fragmanını ekliyorum. İyi seyirler

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın