Rooftop Prince- Çatı Katı Prensi

untitledd

Oyuncular

Park Yoo Chun / Lee Gak – Yong Tae Yong

Han Ji Min / Park Ha – Bu Yong

Lee Tae Sung / Yong Tae Moo

Jung Yoo Mi / Hong Se Na – Hwa Yong

Lee Min Ho / Song Man Bo

Choi Woo Shik / Do Chi San

Jung Suk Won / Woo Yong Sul

imagesCAAX7SGO

      Bu diziyi “o ses Türkiye” jüri üyesi Gökhan’ın en popüler sözüyle tanımlayabilirim.” Abi, çok iyi yaa”

      Uzun zamandır izlediğim en güzel dizilerden biriydi, biraz Coffe Prince biraz da Secret Garden tadındaydı ve mükemmeldi bence. Gelelim fasülyenin faydalarına yani dizinin konusuna..

images7

Tatlısın, tatlısın,tatlııııı

      Taa 300 yıl önce Joseon hanedanlığında Prens Le Gak’ın eşi veliaht prenses öldürülür ve prensimiz de bu olayı araştırmaya başlar. Kendisine kurulan bir tuzaktan kurtulmaya çalışırken sadık 3 adamıyla birlikte kendisini 300 yıl sonrasında yani günümüz Seul’un de bulur. Dizinin ilk bir kaç bölümü bu tarih öncesi adamların günümüze uyum sağlama süreçleri ile ilgili olduğu için gülmekten yerlere yatacağınız sahneler var. Mesela ben otobüse binerken ayakkabılarını çıkarmalarına, asansörde üstlerini değiştirirken yakalanmalarına çok gülmüştüm. Bu 4 tarih önceki kahramanımız günümüz Seul’unde Park Ha adında bir kızın çatı katındaki dairesinin terasına düşerler o saatten sonra artık hep beraber yaşamaya başlarlar

imagesCAHDX609

Saçları uzunken bile çok sempatik prensimiz

    Bu diziyle ilgili çok fazla spoiler vermek istemiyorum çünkü kimsenin diziden alacağı keyfi kaçırmak istemiyorum. Dizi de her Kore dizisinde olduğu gibi pek çok saçmalık mevcuttu elbette ama bunlar artık Kore dizilerinin olmazsa olmazı olduğu için görmezden geliyoruz.

images

Baş kötü karakterlerimiz ismi lazım değiller

     Dizide Park Ha’nın ablası Hong Se Na dizi boyunca o kadar kötü ve gıcık bir karakterdi ki dizinin sonunda bir anda şak diye iyilik meleği olup kardeşine ciğerini vermesi hiç inandırıcı olmadı.

      Yong Tae Yong kendisini taklit etmekten ve zimmete para geçirmekten hapse düşüyor, o gece hapisten kaçıyor ve hiç bir şey olmuyor. Gidip polise bir daha ifade vermesi bile gerekmiyor.

imagesCA838AQW

     En sonunda dövüştükleri sahnede polis gelip direk Yong Tae Moo’ya silah çekip tutukluyor ellerinde hiç delil olmadan, delili Yong Tae Yong veriyor polise sonradan.

imagesd

Bu sahne gerçekten komikti

Evet bunlar var ama tüm Kore dizilerinde var bunlar, izledikçe fark ediyorsunuz ama bir süre sonra bu dizileri izleye izleye onlar gibi mi olduk ne normal gelmeye başlıyor bu sahneler insana.

imagesCAYQ2MDU

Gözlük de çok yakışmış değil mi*

     Dizinin sonuyla ilgili de senaristleri kutlamak istiyorum. Her Kore dizisinin sonu beni hayal kırıklığına uğrattığı için bu diziden de çok ümitli değildim içerisinde fantastik öğelerde olduğundan bakalım sonunda nasıl saçmalayacaklar diyordum. Amma beni bir şaşırttılar , bir şaşırttılar ki sorma.

imagesCAESF572

       Harika bir mantık örgüsü ile süper bir son yapmışlar. Gerçi tam tatmin etmiyor çünkü biz Türkler hikayenin sonunda kahramanların mutluluktan ölmesini falan bekleriz. Bu dizide yarım kalan bir aşk ve 300 yıllık bir özlem var ama kötü değil sonu , iyi de değil. Merak edin izleyin diyorum. Çünkü gerçekten izlemeye değer….

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Rooftop Prince- Çatı Katı Prensi için 1 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın