Raydan Çıkanlar – Michael Katz Krefeld

0000000588273-1

Seri katiller, cinayetler… Bu tarz kitapları her zaman sevmişimdir. Favori yazarım da Jean Cristophe Grange’dir ama Grange çıtayı öyle bir yere koydu ki okuduğum hiç bir gerilim romanını beğenmez oldum. Jean Cristophe Grange’nin yeni kitabı da çıkmış bu arada sevenlerine duyurulur. Lontano… En kısa zamanda alıp okuyacağım.
Eşimin aldığı kitaplar arasında ikincisi bir gerilim romanı. Yazarı Michael Katz Krefeld. Kitabın adı Raydan Çıkanlar…495 sayfa. Eşim Kadıköy’de bir sergiden 5 tl ye almış. Kitap yurdunda 14.30 tl.

n1vg32kcbsxmriz41lqp

Yazarımız

Kitap güzel ve sürükleyiciydi ama öyle aman aman sonunu merak etmiyorsunuz çünkü başından belli bir sonu var. Klasik eşi faili meçhul cinayete kurban giden ve bunalıma girip kendini içkiye vuran eski bir polis, sevdiği erkek tarafından kumar borcuna karşılık karanlık adamlara satılan 20 yaşındaki Masja. Seri katilimizde babasıyla küçük yaşta tahnitçilik yapmaya başlayan ve ilk cinayetine annesini öldürerek başlayan bir çocuk. Yıllar sonra büyür ve kusursuz bir insan modeli doldurabilmek için zayıf çelimsiz kimsesiz fahişeleri kaçırıp öldürmeye başlar.
Kitap bu 3 insanın hikayesini ama en çok Masja’nın hikayesini anlatıyor. Her şey kızın etrafında dönüyor ayrıca fahişelerin o korkunç dünyalarında neler yaşadıklarına tanıklık ediyorsunuz ve gerçekten bu dünyanın başına gelmiş en korkunç şeyin erkek ırkı olduğununa bir kez daha ikna oluyorsunuz.
Fena değildi çok daha iyilerini okuduğum için beni o kadar sarmadı. Çerezlik bir kitap olarak kütüphanemdeki yerini aldı.Kitap arkasını yazayım.

IMG-20160527-WA0004
Bir çocuğun travmasında faili meçhul kadınların kaderi yazılı…

Ben Masja. 21 yaşındayım. Cehenneme gelmişim ben. Bu da benim günlüğüm. Anlıyor musunuz? Kimseye yazılmadı bu. Sadece bana ait. Ben yazar değilim, biliyorum. Ama dayanabilmek için yazıyorum. Hayatta kalabilmek için. Kendime hala yaşadığımı gösterebilmek için. Annem hep öğretmen olmam gerektiğini söylerdi. Ama ben öğretmen değilim. Ben hiçbir şeyim.

Sevgilisinin kumar borcunu bedeniyle ödemek zorunda kalan Masja, Stockholm’ün arka sokaklarında, çocukluk travmaları sonucu kadınları av haline getiren Sırtlan lakaplı katile av olmak üzeredir. Sevdiği kadının yok yere öldürülmesi sonucu hayata sırtını dönen Dedektif Ravn ise Masja’nın günlüğünden yola çıkarak katilin izini sürerken uçurumun kenarında bir mücadele verecektir.

Ülkesinde yayımlandığı gün 10.000’in üzerinde okura ulaşan ve on sekiz ülke tarafından yayım hakları satın alınan Raydan Çıkanlar, dünyanın en mutlu bölgesi olarak anılan Kuzey Avrupa ülkelerinin bambaşka bir yüzünü gözler önüne seriyor.

Kitabı hemen almak için buraya tık tık 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Raydan Çıkanlar – Michael Katz Krefeld için 1 cevap

  1. Geri izleme: 2016 Yılı Okuduğum Kitaplar | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın