Protect The Boss ve The Greatest Love

      Çok sevgili arkadaşım, Kore dizileri canavarı(daha önceden bahsetmiştim kendisinden)Makbuş’un tavsiyesiyle birbiri ardına iki diziyi izledim. Protect The Boss ve The Greatest Love …

       Bu iki bombayı izlemek için çok geç kaldım biliyorum ama maalesef oldukça yoğun bir hayatım var. Her iki diziden de biraz bahsedip karşılaştırma yapmak istiyorum. İnsanlar karşılaştırmalardan nefret edebilir ama ben severim, benim üzerimden yapılmadığı müddetçe hehehe…

imagesCA2LQMUG

        Bir kere ben Protect The Boss’u daha çok sevdim. Kore dizilerindeki ana karakter kızlar hep fakir ve zavallı olur erkekler de beyaz atlı prensler olarak onu kurtarır hatta çok yakışıklı ikinci adamla birlikte.Ama bu dizi de bu klişe kırılmış, tamam başroldeki kızımız gene fakir oğlumuz veliaht. Ancak kızımız 3.derece bir üniversiteden zorlukla mezun olmuş, babası dövüş sanatları öğretmeni, kendisi de serserilikle büyüyen harbi bir tip. Bir barda 5 tane korumanın bile kafasını gözünü kırabiliyor. Veliaht prensimiz de 8 yaşında bir çocuk gibi davranan, agorafobisi yüzünden kalabalığa çıkamayan, her şeyden ve herkesten korkan babasından sürekli dayak yiyen bir tip. Gerçi bu dizide aileler her fırsatta pata küte girişiyorlar çocuklarına. Kore de dayak kültürü olduğunu biliyordum ama bu dizide alenen görmek gene şaşırttı beni.

imagesCAFYIK9S

images2

              Bizim fakir kız bir takım tesadüflerle ve şansının yardımıyla veliaht oğlumuzun sekreteri olur ve onu adam etmeye başlar. Bu arada gereken desteği de veliahtın kuzeni olan bütün şirketi çekip çeviren yakışıklı ve havalı Kim Jaejoong’tan alır. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim bu kuzen dizi boyunca tamam çok havalıydı, cooldu falan ama yaw sanki yüzünü gözünü oynatamıyor mimik yapamıyordu.  Estetik mi bilmem ama bizim sosyetik güzeller gibi sadece dudakları kıpırdadı dizi boyunca.O kadar donuk bir yüz ifadesiyle mükemmel oppaları pazarlayan Kore’de oyunculuk yapabilir ancak.

imagesCAYN9WU7

      Dizinin detayına girmeyeceğim ama pek çok Kore dizisindeki klişeyi yıkan bir dizi olması itibariyle gerçekten izlenmeye değer bir dizi üstelik izlerken gülmekten koltuğunuzdan düşmeniz olası…

imagesCA55JZ4H

        Gelelim The Greatest Love’a… Hemen söylemeliyim ay başroldeki oppaya ısınamadım o konuşma, ses tonu , o iğrenç kahkaha , dizinin başında nefret ettim esas oğlandan.

imagesCA6OJZ29

          Dizinin konusu Kore’nin en popüler starı Dokko Gin ile 10 yıl önce gözden düşmüş ve dağılmış olan Treasure Girls grubunun solistlerinden biri Gu Ae jang arasındaki imkansız aşkın öyküsü. Kalp rahatsızlığı olduğu için 10 yıl önceki kalp ameliyatında doktorun Treasure Girls grubunun meşhur parçası “dugun dugun”u dinlemesiyle şarkı kahramanımızın bilinçaltına yerleşir. Ve 10 yıl sonra adı sürekli skandallarla anılan insanların hor görüp alay ettiği tamamen düşmüş ama iyi yürekli solist kızımızı görünce ve şarkıyı duyunca nabzının hızlandığını ve kalbinin farklı çarpmaya başladığını hissediyor ve kızla ilgilenmeye başlıyor.

imagesCAIB4QVX

Yoon Pil Jong , Go Ae Jang , Dokko Gin

          Başroldeki esas oğlumuz sürekli kendini öven, kibirli ukala star rolunun fazlasıyla hakkını veriyor. Üstelik enteresandır bu dizinin sonu güzel bitiyor dizi Go Ae Jang’ın o iğrenç ötesi kıyafetlerine rağmen bakmaya devam edebilirseniz çok eğlenceli, romantik ve duygusal. Tabi gözümün ve gönlümün sürekli kaydığı 2.adamımız Yoon Pil Joo’dan bahsetmeden geçmek olmaz.

untitled23

imagesCA2723M3

         Kore dizilerinde 2.adam neden bu kadar yakışıklı olmak zorundaki. Ben esas oğlan olsam buna hayatta izin vermezdim. Dizide yakışıklı ve geleneksel doktoru canlandıran Yoon Pil Jo tesadüfen, düşmüş kızımız Go Ae Jang ile karşılaşır ve ona aşık olur. Aynı zamanda couple making adlı bir tanıştırma ve baş göz etme programından da mükemmel erkek olması için teklif alır. Doktorumuz bu dünyanın tamamen dışında olmasına rağmen yarışmacılardan birinin Go Ae Jang olduğunu öğrenince programa katılmayı kabul eder ve dizi boyunca Go Ae Jang’ın kalbini kazanmaya çalışır. Ve her mükemmel erkek gibi kaybeder, neden mi? Çünkü biz kadınlar itiraf etmesek te hep çocuk ruhlu,serseri ve kötü adamlara aşık oluruz.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Protect The Boss ve The Greatest Love için 1 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın