Perception

indir (5)

Bütün diziler tatilde olduğundan bir süredir dizi kıtlığı çekmekteyim. Rastgele açtığım birkaç bölüm seyrettiğim hiç bir dizi sarmadı beni. Kore dizilerini ayrı tutuyorum, her daim izlediğim bir kore dizisi vardır. Şu anda da It’s okay,That’s Love dizisini izliyorum ki son iki bölümü kaldı yorumu yakında burada olacak.

Takip ettiğimiz tüm diziler sezon arasında olduğundan pek çok diziye, yeni bir şeyler bulurum ümidiyle göz attım.İçlerinden birinin yıldızı parladı tabi ki.

“Perception”

indir (6)

Başrolde Eric McCormack oynuyor.daha önce başka dizisini izlemedim ama bu dizide canlandırdığı karakter Prof.Daniel Pierce rolüne cuk oturmuş. Kendisi dizide dahilik derecesinde zeki bir nöropsikiyari profesörünü canlandırıyor. Dizi üniversitede öğrencilere ders anlattığı sahne ile başlıyor. Gerçeklik Nedir? sorusuna cevaben yaptığı konuşmalarla “ah bir tane bile böyle ders anlatan hocam olmadı” diye iç geçirtiyor.Yalnız profesörümüzün bir sorunu var. İleri derecede paranoyak şizofreni hastası. Uzun yıllar hastanede tedavi görmüş. Şu anda ona çok bağlı hem asistanı hem yardımcısı olan Max (Arjay Smith)’inde görevi bu yeni hayatında onun muhteşem zekasını durdurabilmek için rutinini takip edip sürekli bulmacalar bulmak.

images (9)

Yaşamlarını belli bir düzene oturttukları anda profesörün eski ve ona aşık öğrencilerinden şimdiki FBI ajanı Kate Moretti çıkagelir ve profesörden FBI’a danışmanlık yapmasını ister.Artık her bölümde ayrı bir cinayet davasında profesör şizofrenisinin de yardımıyla olayları çözmeye başlar. Tek sıkıntısı gördüklerinin hangilerinin gerçek hangilerinin halüsinasyon olduğunu bilememesidir. Bu durumda ona asistanı Max ve öğrencisi Kate, muhteşem zekasına güvenerek yardımcı olurlar.

images (8)

Dizide Lie To Me, House Md ve Akıl Oyunları esintileri var evet ama bu onu izlenemez kılmıyor. Ben Lie To Me dizisine ve oradaki başrol Tim Roth’a da hayrandım. 3 Sezonda bitti dizi.

Şuna inanıyorum ki ben ne zaman işte bu dizi izlenir, kaliteli, karakterler ve senaryo iyi dersem yayından kaldırılıveriyor.Lie To Me’yi izleyen var mı aranızda? Mükemmel bir dizi değil miydi? İşte Perception’da bu tarz bir dizi. Ve sonu ne yazıkkı aynı.3. sezonun devam bölümleri 2 şubattan sonra yayınlanmaya başlayacak.4. sezonu ise çekilmeyecek.

Dizide Daniel Pierce’in sürekli gördüğü halüsinasyonu Natalie’yi canlandıran Kelly Rowan bazı yerlerde iki rolde oynuyor ve oldukça başarılı bir iş çıkarıyor.Sadece eski öğrenci Kate Moretti’ yi canlandıran Rachael Leigh Cook’u  pek yakıştıramadım diziye.Çünkü cevval bir FBI ajanına göre çok fazla bebek yüzlü masum bir karakter.

Aranızda bu diziyi izleyeniniz var mı ? Varsa yorumlarınız bekliyorum.

YouTube Preview Image

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın