Onlar Bizi Hiç Aldatmadı ki? – Emin Çölaşan

images

Sıradaki kitabım Emin Çölaşan’ın “Onlar bizi hiç aldatmadı ki” kitabı.

İnsanların kendileri gibi olmayanları dinlemediği okumadığı bir ülkede yaşıyor olmama rağmen ben her zaman her fikri, her görüşü ve entellektüel birikimi olan herkesi bana hitap etse de, etmese de, aynı fikirde de olsak, zıt fikirlerde de olsak okumayı çok severim.Çünkü eğer gerçekten kafanızın içinde adı beyin olan şeyi kullanıyorsanız hiç bir fikrin tamamen iyi ya da tamamen kötü olmadığını bilir futbol takımı tutar gibi parti tutmazsınız.

Ben Emin Çölaşan ile aynı fikirlere sahip değilim ama görüşlerini okumayı, dinlemeyi, düşünüp akıl süzgecinden geçirmeyi severim. 

20140729_102947

Bu kitapta Emin Çölaşan’ın yıllarca yazdığı köşe yazılarının toplamını bulacaksınız.Ben okurken keyif aldım. Siyasi kitaplar okumayı seviyorsanız tavsiye ederim. Hangi fikirde olursanız olun…

Sizleri kitap arkasıyla başbaşa bırakayım.

“AKP iktidarı boyunca Tayyip-Abdullah-Fethullah üçlüsü hakkında yüzlerce yazı yazdım. İşin ilginç yanı, Tayyip yazılarım daha da eskiye dayanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kendisiyle ilgili epeyce yazım vardır. O yazıların tamamını fazlasıyla hak etmiştir.

Bu kitapta yazılarımdan bir demet bulacak ve “Bu şahısları” taaa yıllar öncesinden nasıl “keşfetmiş” olduğumu göreceksiniz! Bunlar Türkiye’yi gerici, İslamcı, ama vurgun, hırsızlık ve rüşvetin özgür olduğu bir ülkeye dönüştürdüler. Kendi ilkel kafa yapılarına uygun bir ülke yaratma yolunda epeyce mesafe aldılar.

Ülkemizin bölünmesine iktidarlarının ilk gününden başlayarak yol verdiler. “Türklük” kavramını yok etmeye kalkıştılar.Geçmişte de böyle idiler.Şimdi okuyacağınız yazılar bunun kanıtıdır.”

20140729_103000

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın