Oh My Venüs – 2015

71-690x400

2015 – 2016’nın en merak edilen dizilerinden biri daha bitti. Başroller de  So Ji Sub ve Shin Min Ah’ın paylaştığı Oh My Venüs sıradan bir romantik komedi.  İçerisinde çok fazla dram, gözyaşı, macera, hareket barındırmıyor. Öyle ahım şahım bir hikayesi de yok. Aslında tam bir yaz dizisi olabilirmiş. Sıcacık, klişelerle dolu, insanı yormayan, stres attıran, kafa dinleten bir dizi. Çok büyük beklentiler içine girmeden izlerseniz eğer mutlu edeceğine inanıyorum. Oyuncular ve konuya gelecek olursak;

Başrol de yaşı yaşıma uygun bir prens mevcuttur efendim. So Ji Sub… Onun o duygulu bakışları zaten diziye yeterince dram havası katıyor. Bir erkek nasıl böyle bakabilir?

castOhMyVenus

Dizi de So Ji Sub’umuz Hollywood ünlülerine kişisel antrenörlük yapan Amerika’da yaşayan(Bunlara şaşıran var mı? ) Kore’nin Gahong Holding mirasçısı birini oynuyor. Hollywood ünlülerini baştan yaratan John Kim lakaplı gizemli prensimiz bir nevi evlat edindiği Ji Sung ve arkadaşları mı, antrenörleri mi, ayırt edemediğim Henry ile beraber yaşıyor. So Ji Sub dizideki adıyla Kim Young Ho çocukken kemik kanserine yakalanmış ve yıllarca çok ağır ameliyatlar geçirmiş. Bütün çocukluğu rehabilitasyon merkezlerinde geçmiş, annesini kaybetmiş, çok büyük mücadelelerle hastalığını yenmiş, spor ve sağlıklı beslenme manyağı bir adam olmuştur. Yaşadıklarından dolayı hasta ve zayıf insanlara karşı hassastır. Hollywood da ünlülerden biriyle skandalı çıkınca Kore’ye geri döner.

Ve tabi ki burada bizim şişman, zayıf, kötü şeyler yaşayan Shin Min Ah yani Kang Joo Eun ile karşılaşır.

8-690x400

İşte şişman Shin Min Ah

Shin Min Ah yani Kang Joo Eun lisedeyken güzelliği ile nam salmış, Daegu’nun Venüsü olarak adlandırılan, çalışkan ve iyi kalpli bir güzellik tanrıçasıdır. En yakın arkadaşı da inanılmaz şişman Yoo In Young yani Oh Soo Jin’dir. Ancak okul yıllarında babasını kaybetmesi ve avukat olmaya çalışırken yaşadığı stres yüzünden  çok fazla kilo alıp tüm güzelliğini kaybeder. En yakın arkadaşı Oh Soo Jin avukat olmuş ve eğitime Amerika’da devam etmektedir.Kang Joo Eun, güzel zamanlarında tanıdığı Jung Gyu Woon yani Im Woo Shik ile çıkmaktadır.

yoo-in-young

Kang Joo Eun şişmanken güzelleşen eski arkadaşı:)

Aradan yıllar geçer. Kang Joo Eun bir avukat olur Im Woo Shik ile hala çıkar ama inanılmaz kilo almıştır. Bu yüzden insanların alay konusudur ve Im Woo Shik’in de sevgisini kaybetmiştir. Çalıştığı hukuk bürosuna yeni bir başkan yardımcısı atanır. Okuldan eski şişman kız arkadaşı Oh Soo Jin… Ancak aradan geçen yıllarda her şey tersine dönmüştür. Şimdi güzel ve çekici olma sırası Oh Soo Jin’dedir.Kang Joo Eun’dan eski günlerden kalma bir yanlış anlamanın intikamını almak için onu sürekli taciz etmektedir. Ayrıca sevgilisini de elinden almıştır.Im Woo Shik, Kang Joo Eun’ dan ayrılıp Oh Soo Jin’le çıkmaya başlar.

oh my venus gif

Tatlılık abideleri 🙂

Her şey böylesine berbatken taa Hollywoodlardan yetişir prensimiz. Kang Joo Eun’u bir güzel zayıflatıp eski Venüs haline geri sokar ve sonra ona aşık olur. Devamını da bir zahmet diziden izleyin artık. Hepsini anlattım neredeyse.

z1dOjRA4_b3f754_c

Dizideki kaslı erkeğimiz 🙂

Ben bu dizide kötü karakter olmamasını çok sevdim. Yan karakterlerde kaslı erkek lakaplı Sung Hoon çok tatlıydı. Mimikleri o utangaç yüzü, kız arkadaşıyla ilişkisi diziye ayrı bir tat kattı. Henry’i ilk defa seyrediyorum inanılmaz tatlı bir şebelek ama keşke İngilizce konuşmasa

20130121_Henry_Lau_1_zps6936b584

Senariste kızdım çünkü So Ji Sub’ın babasıyla evli olan üvey annesi gerçekten melek gibi kadındı hakeza üvey kardeşi de öyle. Sen git sokaktan tanımadığın adamları al eve topla büyüt bak, kardeşinin suratına bakma. Üstelik anası 20 yıl bakmış babana, babaannene.  İşleri bitince çöp gibi attılar valla zavallı kadıncağız ile oğlunu. Ben yönetici Choi’nin yerinde olsam daha beter şeyler yapardım, haklı adam valla.

c4c574fa-7d30-4ff3-bfba-f0d23ce0ec48

Ay neyse susamıyorum gene. Kaptırdım kendimi. Sekreter Min’i unutuyordum bak. Ne tatlı adamdı. Doğrusu dizide oyuncular çok çok iyiydi. Sonu yine pek olmamış ama Kore dizilerinde buna zaten alıştık.

Diziyi hemen seyretmek için tık tık 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Oh My Venüs – 2015 için 1 cevap

  1. Geri izleme: 2016 da izlediğim Kore dizilerim | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın