No Poo Sonucum

Bugün No Poo (Şampuansız Saç Yıkama) olayında bir değişiklik yaptım.Çünkü 3 sefer yaptığım No Poo da ilk aldığım sonuca bakarak daha iyiye gidebileceğini düşünmüştüm ama ya oranları ayarlayamadım ya da benim saçıma pek iyi gelmedi. Saçlarım giderek daha da sert oldu ve şekil almamaya başladı.Eh bu kadar uğraştan sonra şampuana geri mi döneceğim? Tabi ki hayır!.. Şampuansız en uygun sonucu alana kadar denemelerim devam edecek ama kararlıyım şampuana dönmeyeceğim.

20140824_161751

Dün Fatih’teki Historia Avm’ye gittim.Orada Naturalite Doğal Ürünler standı vardı.Her zaman var.Ama ben ilk defa gidip ne var ne yok diye baktım.Saçlar ve cilt için çeşit çeşit ürünler var.Hepsi doğal,hepsi el yapımı, hayvanlar üzerinde test edilmemiş (en önemlisi bu değil mi?)

Defne Sabunlu,Isırgan otlu vs.katkılı zeytinyağlı sabun ve şampuanlar.Şampuan ve saç kremleri var,kaç ml bakamadım normal şampuan ebatında 30 ile 35 tl arasında değişiyor fiyatları. Bir de sabunları vardı bunların onlarda 5 tl’ye satılıyordu. Ben Naturalive Zeytinyağlı Doğal Sabun aldım.

20140824_161824

Bugün hemen denedim tabi. En azından köpürüyor ve psikolojikman daha tatmin edici oluyor.İki kere saçlarımı yıkadım ama sonra elmasirkesini kullandım. Çünkü bu doğal sabunlarda yıllarca şampuana alışmış saçı sertleştiriyor. Bir yumuşatıcıya ihtiyacım olacaktı.

20140824_163055

Saçlarım burada ıslak, ama kendi kendine kuruyunca da güzel şekil alıyor

Şu anda sonuçtan memnunum.Karbonattan daha iyi,çünkü daha yumuşak oldu. Ama asıl etkilerini ilerleyen zamanlarda göreceğiz.Daha önce bu sabunları kullananlar var mı aranızda,tavsiye edebileceğiniz bir marka ya da ürün? Dener ve burada sonuçları paylaşırız.

No Poo yazım için buraya tıklayabilirsiniz.

Saç Bakımı yazım ve video için buraya tıklayabilirsiniz

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

No Poo Sonucum için 13 cevap

 1. feraye der ki:

  Ben uzun zaöan önce farklı bir markanın doğal sabununu kullanmıştım ama saçlarım çok sert ve karmakarışık olmuştu.Umarım sizinki iyi gelir

  • saremy der ki:

   Farkli markalar farkli etkiler yapabilir,baska marka da deneseydiniz keske.Bu arada sabunu tek kullanmiyorum ben yumusatici olarak elma sirkesine devam ediyorum

 2. fahriye der ki:

  bana da bir arkadaşım zeytinyağlı defne sabununu önermişti ama ben cesaret edemedim. Size iyi gelirse bizde deneriz artık

 3. Geri izleme: No Poo – Şampuansız Saç Yıkama | Kendimi Seçtim Ben

 4. Geri izleme: Doğanın Mucizesi : Karbonat | Kendimi Seçtim Ben

 5. Hfz der ki:

  Merhaba merak ettim bu yazıyı yazalı epey olmuş hala acaba şampuansız mı devam ediyorsunuz. Saçlarınız da farklılık var mı? Hala karbonat mı sabun mu sizce hangisi

  • saremy der ki:

   Merhaba, Öncelikle bloğuma hoşgeldin:) Karbonatın devamlı kullanımında şöyle bir sıkıntım oldu, hani alıştığımız o güzel şampuan kokusu var ya işte o olmuyor maalesef. Ben de şu şekilde yapmaya başladım. Saçlarım için organik bir şampuan kullanıp ara ara karbonat kullanıyorum bu şekilde saç diplerimdeki şampuan artıklarını temizlemiş oluyorum. Oldukça faydasını da gördüm. Şu an kullandığım şampuanla ilgili http://www.kendimisectimben.com/hask-sampuan/ yazıma bakabilirsiniz.

 6. Hfz der ki:

  Merhaba hala sadece suyla mı yıkıyorsunuz ve saçınızda yağlanma olmuyor mu. Ben de uzun zamandır şampuan kullanmıyorum sabun du onu da bıraktım ama yağlanma oluyor ve artık saçlarım keyif vermez oldu. 🙁 ne yapmak gerekir acaba

 7. Hfz der ki:

  Yazınızı görmemişim gerçekten kusura bakmayın:) . Bir de ben gerçekten sadece iki yıl suyla yıkayıp saçları yeniden canlanan insan haberleri duyunca pes etme diyorum kendime aMa nereye kadar gider bilmem.

  • saremy der ki:

   Bende çok denedim ama maalesef saçın alışma sürecinde işe o şartlarla gidebilecek durumum yoktu.O yüzden alternatif arayışlar içine girdim. Bir de alışmışız yumuşak, her savurduğumuzda parfüm kokusu dalgalanan saçlara, doğala dönmek çok zor geliyor. Şartlar da elvermiyor zaten.Siz ne kadar zamandır deniyorsunuz bilmiyorum ama maalesef günümüz hava kirliliği de tek başına suyu yetersiz kılıyor sanırım.

Yorum Yapın