My Fair Lady

FF5oLi

Kore dizilerine eskisi kadar zaman ayıramaz oldum bu aralar ama bu hiç izlemediğim anlamına da gelmiyor tabi ki. Şimdi anlatacağım dizi My Fair Lady 16 bölümden oluşan bir romantik komedi.

indir

Başrollerde Secret Garden’dan Oska olarak tanıdığımız Yoon Sang-Hyeon, Coffee Prince’ten delikanlı kız olarak tanıdığımız Yoon Eun Hye ve Jeong İl-Woo var.

images (1)

Konumuz her zamanki gibi klişe. Sanırım bu klişelerden biraz sıkıldığım için araya Amerikan dizileri almaya başladım. Neyse, Coffee Prince’te erkek gibi davranan ve erkek sanılan Yoon Sang Hyeon bu dizide dişi mi dişi bir veliaht. KangSan grubun varisi. Annesiyle babasını küçükken bir uçak kazasında kaybetmiş, büyükbabası tarafından şımartılarak büyütülmüş herkesi aşağılayan, kibirli mi kibirli bir kız.

images (3)

Sevgili Oska’cığımız, ki dizi altlarındaki yorumlarda pek çok çıtırın onu yaşlı bulduğu ve diziye başrol olmasını yakıştıramadığı gibi yorumlar okuyup sinirlenmedim de değil. Evet, yakışıklı olmayabilir ama adamın öyle Allah vergisi bir sempatisi var ki, insan ister istemez seviyor.

images (2)

Dizide annesi Ölümcül bir hastalığa yakalanan ve onun hastane masraflarını karşılayabilmek için istemese de jigololuk yapmak zorunda kalan bir adam. Ama ne yazık ki annesini kurtaramıyor ve çocukluktan beri annesinin arkadaşı bir dul olan kadın ve onun kendisine sırılsıklam aşık kızı ile yaşamaya başlıyor.

images

Kötü bir tesadüfle bizim veliaht kızımız ile tanışıyor ve hikayemize böyle başlıyor. Bir şekilde kızın kahyası oluveriyor ve onu baştan çıkarıp kendisine aşık ederek borçlarını ödeme planı yapmaya başlıyor. Tabi işin içine bir de ikinci adamımız Jeong İl Woo giriyor. Yorumlarda bu ikinci çocuğa ayılıp bayılmalarına rağmen açıkçası ben hiç beğenmedim. Pek aptal bir yüz ifadesi vardı. Ama dizi de ülkenin ikinci büyük şirketlerinin küçük oğlu aynı zamanda bir insan hakları avukatını canlandırıyor.

indir (1)

Aileleri tarafından Yoon Sang Hyeon ve Jeong İl Woo görücü usulü tanıştırılırlar ve birbirlerinden hoşlanırlar. Bu da bizim Oska’cığımızın planlarını alt üst eder.

Daha fazla yazarsam spoilere girer o yüzden konuyu burada bırakıyorum. Sadece şunu söylemek isterim ki dizide Yoon Sang Hyeon’un giydiği kıyafetlere herkes gibi bende bayıldım. İnanılmaz tarz ve klas giyindi. Giysilerini incelemekten dizinin kaçırdığım bölümleri olmuştur. Bir de dizinin ufaklığına bayıldım. Büyümüş de küçülmüş maşallah.

 YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

My Fair Lady için 2 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

  2. Geri izleme: Koreli Bayan Oyuncularda Top 10’um | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın