Ms 2150 – Thea Alexander

Merhaba, bir süredir derin devlet,siyaset,tarih,kirli sırlar üzerine okumayı bırakıp araya farklı kitaplar alacağımı söylemiştim. Şimdi size çok ilginç bir kitaptan bahsedeceğim. Aslında bu kitabı okuması keyifli, dışarıdan birine anlatması oldukça zor. Yine de denemeye çalışacağım.

20160515_154334-1

Bu bir distopya, aynı zamanda bilim kurgu ya da fantastik bir roman olarak da okuyabilirsiniz. Felsefe sevenler hiç durmasın hemen okusun zaten.Kitap 1976 yılında yaşayan Vietnam gazisi,tek bacağını kaybetmiş psikolog Jon Lake’in bir gece uykusunda 2150 yılına gitmesiyle başlıyor. Astral olarak yaptığı bu seyahatte sadece 174 yıl sonra dünyanın geldiği yerin çok farklı olduğunu görüyor. Günümüz mikro insan ve gelecekte gelişmiş Makro İnsan arasındaki farkı görüp onlardan biri olabilmek için ve orada kalabilmek için tüm öğretiyi 3 ay gibi kısa bir sürede öğrenip anlaması ve yaşaması gerekmekte. Ama bu o kadar da kolay değildir. Mikro insanın hayatı boyunca yaşadığı sınırlamalar ve travmalardan kurtulup her şeye sevgiyle ve bilgelikle bakan, yaşadığı her olumsuzluğu tekamülünün gelişmesini sağladığı için minnetle karşılayan bu şekilde yaşadığı için durugörme, telepati,telekinezi, geleceği görme gibi pek çok vasfa sahip olan Makro insanlardan biri olmayı başarabilecek midir?

20160515_163908

Konu Jon Lake’in eş zamanlı bir şekilde sürekli 1976 ile 2150 arasında mekik dokuması ve makro insanla mikro insan arasındaki farkları detaylı incelemesiyle devam ediyor. İnternette yaptığım araştırmalarda bu kitabın gerçek olduğunu düşünen pek çok kişiye rastladım. İnançları ve saflıklarına çok şaşırdım. Kitaptaki o mükemmel diye tasvir edilen makro insanın gerçek olmadığını, olamayacağını, çünkü anlatılanların insanın yaradılışına, insanlığa aykırı olduğunu göremiyorlar mı?

Ben kitaptaki Makro İnsan dünyasını George Orwell’in 1984 adlı kitabındaki dünyaya benzettim. Hatta bu dünya masonların getirmeye çalıştığı  Yeni Dünya Düzeni ne o kadar benziyor ki?

20160515_163858

Zaten kitabın en arkasında Makro Toplumun Temel Örgütsel Şemasını gösteren tabloda Tüm toplum birim yapısının adı Maksonlar… Şaka değil, dalga geçmiyorum sayfa 360 açarsanız göreceksiniz.Yeni Dünya Düzeni propagandası yapan bir kitap bu.

Kitapta aile kavramı yok edilmiş. Çocuk doğurma sınırlandırılmış.Kadınlar çocuk doğurmamak için adet görmemelerini sağlayan bir hap içiyorlar. Sınırlı sayıda doğan çocuklara anneleri babaları değil görevli bu konuda eğitim almış ablalar bakıyor. Yetimhane düzeni. Bütün kadınlar güzel erkekler yakışıklı, herkesin üstün yetenekleri var. Bunlar da o hayatı yaşarsanız elde edeceğiniz ödüller olarak sunulmuş.

20160515_163940

Okudukça şaşırdım ve okudukça bu kitabın gerçekliğine ve oradaki hayata hayran kalan insanlarımıza acıdım. Kitap düşünmeyi bilmeyen beyinlerde gerçekten bomba etkisi yaratabiliyor. Bence herkes okumalı, neden mi, bize sundukları Yeni Dünya Düzeni gerçeğini görebilmemiz için. Zengin, mutlu, güçlü,güzel ve yetenekli insanların yaşadığı diğerlerinin yok edildiği Dünya Düzeni…2150’ye hoş geldiniz…

Kitabı satın almak ve incelemek için buraya tık tık 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Ms 2150 – Thea Alexander için 13 cevap

 1. Geri izleme: 2016 Yılı Okuduğum Kitaplar | Kendimi Seçtim Ben

 2. Geri izleme: Cesur Yeni Dünya – Aldous Huxley | Kendimi Seçtim Ben

 3. ibrahim der ki:

  çok cahilce bi yaklaşım olmuş sanırım kitaba karşı

  • saremy der ki:

   Öyleyse o engin bilginizle kitabı bir de siz yorumlayın bize, İbrahim Bey

   • asu der ki:

    Bu şekilde öfke ve kinaye dolu bir yaklaşım bile dar bakış açısından çıkamayışın adeta bir ispatıdır.

  • Asu der ki:

   Mikro bakış açısından çıkamamanın örneği kitabı yeterince anlayamamak.günümüzde sahip olduğumuz insanı ayrıştıran bütün unsurları değer gibi görüyor ve kaybından ürküyorsunuz. Ama bu da gelişim süreçlerinin gerekliliklerinden olduğu için beklenen bir tutum.

 4. Geri izleme: M.S 2150 – Thea Alexander | mervemungan

 5. İlay cebecj der ki:

  Niyetim size kötü hissettirmek degil lakin kitabi hic ama hic anlamamissiniz. Arastirmanizi oneririm cunku bu kitap ozel bir kitap. Bu sekilde harcamaniz sizin icin bir kayip olur.İctenlikle guzel gunler diliyorum

  • saremy der ki:

   Rica ederim, aslında bu kitapla ilgili tanıdığım herkesten çok da farklı düşünmüyorum, hatta nette de farklı bloggerların bu tarz yorumlarını görebilirsiniz. Ama sizin farklı bir bakış açınız varsa onu da okumak isterim.
   Farklı görüşler Dünyayı güzelleştirir öyle değil mi?

 6. Bülent der ki:

  Bence bu kitap gerçek olmayacak kadar güçlü olguları sorgulayan bir ütopya. Insanlığın gelebileceği en üst mertebe. Olaylara tabularımızı yıkarak bakarsak kitabın gerçek ana fikrini hissederiz. TÜM İNSANLIĞA İYİLİKLER DİLERİM.

 7. Birsel onal der ki:

  Kutlarım sizi … kitabın daha başlarında anladım yeni dünya düzeni empoze ediliyor… çok güzel ifade etmişsiniz teşekkürler,sevgiler.

Yorum Yapın