MİT- MOSSAD- CIA- GLADIO – Ali Kuzu

316996

Bir açıköğretim sınav hafta sonuna daha merhaba dedik bugün. Dışarıda harika bir hava var ve bizler maalesef stres içerisindeyiz. Benim gibi sınava hiç çalışmadan girecek olanlar ve okulu bitirmek için acelesi olmayanlara o kadar olmasa da şu sınav stresi çekilir şey değil azizim. Neyse bu iğrenç konuyu kapatalım ve Ali Kuzu’nun okuduğum 3. Kitabı ile ilgili düşüncelerimi paylaşayım.

Kitabın adı Mit, Mossad, Cıa, Gladio olmasına rağmen bilinen daha pek çok istihbarat örgütleriyle ilgili de detaylı bilgiler sunması ile benim gibi meraklılarına bulunmaz bir nimet. Çocukluğumda hep filmlerden özenip “Büyüyünce ajan olacağım” derdim. Sonra bu, daha makul olan “polis olacağım” a dönüştü ama maalesef bayanlarda istenilen boy ortalaması olan 1.65 olmadığımdan dolayı onu bile olamadım.

Ali Kuzu bu kitabıyla bize istihbarat örgütlerinin bilinmeyen yüzlerini, farklı dönemlerde istihbarat örgütleri aracılığıyla Türkiye’de dönen olayları,Ülkemizin nasıl istihbaratçı cennetine dönüştürüldüğünü anlatıyor. Bu kadar iç karışıklık yaşayan bir ülke de zaten kimse farklı bir durum beklemiyor. Böl, Parçala,Yönet… Hala bölünme aşamasındayız ancak bu dönemde daha da ciddi bölünmeler yaşıyoruz. Keşke farkına varabilsek, klavye delikanlılığını, sosyal medya siyasetçiliğini bırakıp, ülke gündemini facebook videolarından değil de tarih okuyarak öğrensek.Düşünebilsek…

27082014155446

Her neyse ben size kitap arkasını yazayım. Kitap arkaları kitapların fragmanı değil midir zaten?

“Dünyanın en büyük casusluk teşkilatlarının ele alınıp, işlendiği bir kitap.Bu çalışma; araştırma yapanlara ve bu tür konulara meraklı olanlara A’dan Z’ye bir kaynak kitap olacaktır.

-Mit Nedir?
-İstihbarat Nedir?
-Nasıl İstihbaratçı Olunur?
-İyi Bir Ajanda Olması İstenen Özellikler…
-Erdoğan’a ‘Gelin ABD’yi Kurtarın’, Diyen Kim?
-Gaffar Okkanın İntikamı Nasıl Alındı?
-Türkiye Nasıl İzleniyor?
Türkiye’yi Kimler Parçalamak İstiyor?
-Uğur Mumcu Hangi kayıp Silahların Peşindeydi?
-Güneydoğu’yu Mossad’a Emanet mi Ettiler?
-Yabancı Gizli Teşkilatların Türkiye’deki Bölücü, yıkıcı Faaliyetleri?
-KGB-CIA-MOSSAD-MI6-GLADIO Nasıl Çalışıyor?
-Abdullah Öcalan’ı Teslim mi Ettiler? Yoksa…
-Apo Operasyonunun Perde Arkası…
-Kennedy, Papa, Gaffar Okkan Suikastleri…
-Rauf Denktaş’a Suikast? Denktaş’ı Kimler Öldürmek İstedi?
-Gizli Teşkilatlarda Yahudi-Mason Hakimiyeti?
-İlluminati?
-Terör Örgütlerine Yabancı İstihbarat Yardımları?

Kitabı incelemek ve hemen almak için buraya tık tık

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

MİT- MOSSAD- CIA- GLADIO – Ali Kuzu için 3 cevap

  1. Geri izleme: 2016 Yılı Okuduğum Kitaplar | Kendimi Seçtim Ben

  2. serenay der ki:

    İlk defa sizden duydum bu yazarı.Kitap içerikleri çok ilginç ben de alıp okuyacağım. İlk hangisini almamı tavsiye edersiniz?

    • saremy der ki:

      Şu an henüz yazmadığım Siyah Sancak- Pandora’nın Kutusu’nu okuyorum. Bunun bir de Siyah Sancak diye kitabı varmış. Pandoranın Kutusu ve Rockefeller Ailesi – Ölüm imparatorluğu kitaplarından başlayabilirsiniz. Seveceğinizi umarım

Yorum Yapın