LockHunt – Evden Kaçış Oyunu

h-Lg4Ih5

Cumartesi günü tam 3 adet kaçış oyununa birden gittik. Bugün size onlardan biri olan LockHunt’tan bahsedeceğim. İkisini oldukça beğenmeme rağmen bir tanesi burada bahsetmeme değmeyecek kadar kötüydü. Emeklerine istinaden isimlerini vermek istemiyorum çünkü bizi güler yüzle karşılayıp uğurladılar. O da olmasaydı sıkı bir eleştiri yazabilirdim.

IMG-20151226-WA0003

Bendeniz, oyun öncesi fotom 🙂

İlk oyunumuz Beşiktaş Barbaros bulvarı üzerindeki LockHunt…

Bir kere mekanları gerçekten güzeldi. Tek oda, bir laboratuvar,Dünyanın sonunu getirecek bir virüs…  Benzer oyunları çok oynamış olsak da bu oyunda şifreler oldukça iyi düşünülmüştü. Kendinizi gerçek bir laboratuvar da gerçekten de Dünyayı kurtaracak bir formülü çözmeye çalışıyormuş gibi hissediyorsunuz. Özellikle sona doğru Görevimiz Tehlike müziğinin girmesiyle bizde heyecan doruğa çıktı. Ama doğru formülü hazırlayıp 45. dakika da Dünyayı kurtarmayı başardık. Ekip arkadaşlarımda şifreleri çözerken çok zevk aldı. 

İlk başta şifrelerin zorluğu beni germişti.Gittiğim onca oyun içerisinde çözdüğümüz şifrelerden farklıydı. Kimya da hiç anlamadığım bir alan.Ama bir süre sonra oyuna adapte olup şifreleri çözmeye başladığınızda su gibi akıp gidiyor ve zamanla yarışmaya başlıyorsunuz.

IMG-20151226-WA0006

Ekibimiz 🙂

Bizi karşılayan ,resimlerimizi çeken ve uğurlayan ( arkadaşa ismini soramadık, bizim ayıbımız ) kişi de gerçekten ilgili ve sıcakkanlıydı. Oyun bizden karşılama,dekor,süprizler ve şifreleriyle 10 puan aldı. 10 puan, 10 puan…

Edit : Bizi karşılayan arkadaşın adı Serkan’mış. Uyarı ve bilgilendirme için de çok teşekkür ediyorum.

Oyuna hemen rezervasyon yaptırmak için buraya tık tık

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın