Lontano – Jean Cristophe Grange

indir

Jean Cristophe Grange’nin Mayıs ayı itibariyle Türkiye’de çıkan kitabı Lontano… Bundan önceki kitabından daha büyük bir hayal kırıklığı oldu benim için. Düşünün ki ben kendisinin feci fanıyım. Tüm kitaplarını ezbere biliyorum. Kitaplarından uyarlanan o dandik filmleri bile zevkle seyrediyorum. Ona karşı evet beklentim büyük ama hoşgörüm de büyük.

20160626_190001
Lontano kitap kapağı Siyah Kan kitap kapağına benziyor.Büyük bir heyecanla alıp sayfaların arasına gömüldüm. Ancak ne katili beğendim ne cinayet soruşturmasını ne de diğer unsurları. Kitap koca bir kaostan oluşuyor. Çok alelacele yazılmış ve ayrıntılar atlanmış gibi bir izlenim verdi bana.Evet bir cinayet soruşturmasıyla başlıyor. O harikulade gizem oluşturma ve merak uyandırma unsurlarını cinayetleri kahramanın ailesiyle bağdaştırarak uyandırıyor. Ancak ilerleyen bölümlerde soruşturma o kadar uzuyor ve o kadar sonuçsuz kalıyor ki olaydan tümüyle kopuyorsunuz. ,

20160626_190026
Jean Cristophe Grange kitabın sonunda öyküyü o kadar iyi bağlar ve tüm soruları o kadar güzel cevaplardı ki şaşırmamak ve hayranlık duymamak elde olmazdı. Oysa ki bu kitabın finali de korkunç kötü ve sıkıcıydı. Cevaplanmamış bir sürü soru kaldı. Sanki kitabın devamı gelecekmiş gibi yarım kaldı. Katil ve katillerin geçmişlerini ve psikolojik profillerini,onları katil olmaya itekleyen dürtüleri detaylı açıkladığı diğer kitaplarına göre bu kitabın içeriği o kadar yavandı ki.

20160626_190035
Ben onun yerinde olsam bu kitabı piyasadan toplatırdım ya da hemen devamını piyasaya sürerdim ki bu kitapla yarattığı hayal kırıklığını telafi etsin.
Kitabı daha fazla yermeden size kitap arkasını yazayım.
Jean-Christophe Grangé’den Kongo-Fransa-Belçika üçgeninde tüyler ürpertici, soluk soluğa bir kovalamaca.
Onlar ölümsüzlüğün sırrına vâkıf olanlardı.
İntikam hissiyle yanıp tutuşan, kötülüğün öncüleriydi.
Zamanın ve mekânın ötesine geçebilenlerdi. Afrika’nın derinliklerinden getirdikleri
kara büyüleriyle aklın sınırlarını aşanlardı.
Hala okuyacağım diyorsanız kitabı almak için buraya tıklayabilirsiniz

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Lontano – Jean Cristophe Grange için 3 cevap

  1. demet der ki:

    Sisle Gelen Yolcu kadar kötü olamaz heralde 🙁

  2. Geri izleme: 2016 Yılı Okuduğum Kitaplar | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın