LilaKutu Alışverişim – 2 –

20150706_104235

Benim gibi organik ürünleri kafayı takmış biriyseniz eğer muhtemelen bloğumda reklamı olan LilaKutu’yu keşfetmişsinizdir. Ben kişisel bir blog olduğum ve maddi beklentim olmadığı için okuyanları sıkmamak adına reklam almıyorum. Ancak LilaKutu sizlerle paylaşmak istediğim müstesna bir site oldu.

Alışverişlerimin yaklaşık %50’sini internet üzerinden yaptığım için pek çok alışveriş sitesini kullanıyorum.Bunlar arasında Lilakutu alışveriş esnasında, kargo beklerken,hatta kargonuz elinize ulaştığında attıkları bilgilendirici ve sevimli mesajları ile bayağı bir öne çıktı. Ayrıca her türlü organik ürünü uygun fiyatla da alabiliyorum.

20150706_104925

Denediğim pek çok yerde övgüyle bahsedilen şampuan Organicum’dan memnun kalmadığımı bir şampuan denemesi daha yazımda anlatmıştım. Her şampuan her saça iyi gelecek diye bir kaide yok. En iyiyi bulana kadar denemeye devam. Bu sürecin saçlarımı çok yıpratacağına da inanmıyorum açıkçası. Yıllarca her türlü kanserojen madde bulunan als,sls vs. li şampuanlar kullanmışım,onlar yıpratmamış, denediğim organikler mi yıpratacak.

Neyse Lilakutu’dan ürünlerimi seçtim,siparişimi verdim,ertesi günü kargom elimdeydi.

20150706_105534

Sırasıyla aldıklarımdan bahsedeceğim. Sol baştan başlayarak siteden uzun zamandır dikkatimi çeken organik ped, organik diş macunu,organik şampuan,diğerleriyse LilaKutu’nun hediyesi testerlarım…20150706_19461120150706_194626

Ben 8 gün yoğun hastalanan biriyim eğer beni korursa sizi hayli hayli korur,öyle düşünün.Bugüne kadar da Orkid’ten başka marka korumadı beni. Yalnız bu hijyenik pedlerin zararlarını okuduğumdan beri bunun içinde çıkar yol arayıp duruyordum. Lilakutu’da organik ped görünce dayanamadım,hemen denedim.

Öncelikle içeriğinde 10 tane var, ben uzun olanlarından sipariş ettim. Yumuşak bir dokusu var,alerjen ciltlere uygun,herhangi bir tahriş veya kötü koku sorunu yok.Ancak yoğun günlerde beni korumadı. Yanlardan sızıntı yaptı. O yüzden en azından yoğunluğu atlattığınız günlerde ya da evde olduğunuz günlerde deneyebilirsiniz.Fiyatı sanırım 15 tlydi.

20150706_19470220150706_194710

Organik Diş Macunu. Bir ara içeriğinde zararlı madde yok diye parodontax adlı diş macununu almıştım. Aman Tanrım akıllara zarar.Kullananlar bilir,sanki dişlerimi tuzla fırçalıyormuşum gibi, yok hayır tuzun bile çekilir bir tadı var ama maalesef Parodontax’ın yok. Acaba bu da mı öyle olacak diye düşünmedim değil.Ancak beni şaşırttı. Tadı kötü değil,ağza fresh bir tat veriyor, çok baskın bir kokusu yok,hafif nane kokusu,ayrıca köpürüyor,çok değil de az köpürüyor.Bundan sonra bu diş macunu ile devam ederim ben. Hayvanlar üzerinde test edilmemiş,tamamen organik,fiyatı da 20 tl… Ancak içeriği baya uzun süre kullanılabilir.

20150706_194647Bu şampuan yeni keşfim, bakalım nasıl olacak. Şeffaf saydam bir görüntüsü var. Kokusuz.Organik sertifikalı.Henüz denemediğim için detaylı yorum yapamıyorum. Ancak hem bunu hem de tester olarak gönderdikleri şampuanı deneyip ayrı bir yazı yazacağım. Şampuanın arkasını da çektim onuda inceleyebilirsiniz.

20150706_194654

Evett bende yeni ürünler bunlar, yoğunluktan dolayı bloğu sık güncelleyemiyorum,ama ben hep burdayım. Maillerinize ve yorumlarınıza dönüş yapabiliyorum.

Bugün bayramın son günü ve ben Mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hep en mutlu olmanızı dilerim.

http://www.lilakutu.com/&ref=zyvw-jxacp-az3r

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

LilaKutu Alışverişim – 2 – için 4 cevap

  1. sabriye der ki:

    Ben de yaklaşık 2 aydır Parodontax kullanıyorum. Her diş fırçalamada kusacak gibi oluyorum. Bir de bunu deneyeyim bari.

  2. sevinç der ki:

    Organik pedi hiç duymamıştım. Denemek lazım…

Yorum Yapın