Kusursuz Kaçış

amblem

Bugün size yeni keşfettiğim ve deneyimlediğim kesinlikle herkesin denemesi gereken bir maceradan bahsedeceğim. Bilemiyorum aranızda odadan kaçış, evden kaçış oyunlarını duymayanınız var mı? İlk defa duyanlar için biraz bahsetmek istiyorum.  İstanbul’da pek çok yerde bu oyunlar var. Siz sadece ne olmak, ne oynamak istediğinize karar veriyorsunuz. Yani Sherlock Holmes olup cinayet çözmek mi? Vampirlerle aynı evde bir gün geçirip kurtulmaya çalışmak mı? Rasgele bir evde kelepçelerle uyanıp oradan kaçmaya çalışmak mı? Define Avı mı? Lanetlenmiş bir evdeki habis ruhlardan kaçmak mı? Ya da bizim gibi Halka filminin geçtiği evde başrol olup sıkışıp kalmak mı?

5_1968

İlginizi çekti mi? Korku filmlerini sever misiniz? Ya da cinayet ve lanetle ilgili filmleri? Hayatınız sizce de yeterince monoton değil mi?Öyleyse biraz andrenaline ne dersiniz?

Ben sadece bir tanesine gittim ama internette yaptığım araştırmalar sonucu iyilerden birine gittiğimi biliyorum. Yine de diğerlerini bilmediğim için karşılaştırma yapamayacağım.

http://istanbul.kusursuzkacis.com/

Paylaştığım linkten web sitesini ziyaret edip her türlü bilgiyi alabilir, hatta rezervasyonunuzu da hemen yaptırabilirsiniz.  Oyun en az 2 en fazla 5-6 kişi ile oynanıyor. 2 kişi gitmenizi tavsiye etmem, çok fazla korkabilirsiniz, bence en iyisi 3-4 kişilik gruplar olarak gitmek. Oyun 1 saat sürüyor. 3 kişi için 120 tl 4 kişi için de 140 tl bir rakam ödüyorsunuz. Ücretlendirme web sitesinde de mevcut. İçeri de görüntü almak ve fotoğraf çekmek yasak. Bu yüzden burada paylaştığım resim ve videoları facebook hesaplarından aldım.

Facebook hesaplarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz

Biz 4 kişi gittik ben ve eşimin üç arkadaşı. Hatta şöyle söyleyeyim doğum günü ve evlilik teklifleri içinde uygun ayarlamaları yapıyorlar. Ben eşimin doğum günü için değişik bir sürpriz olabileceğini düşündüm. İçeri girmeden yarım saat evvel pasta alıp bıraktım. Oyun çıkışında bizi pastayla karşıladılar. Fotoğraflarımızı da onlar çekti.

kusursuz

Ben o kadar küçük değilim, yanımdakiler dev 🙂 Eşim 1.90 bense 160 cık 🙂

Oyunun detayını anlatmayacağım tabi ki sadece şunu söyleyebilirim. İçeride 7 adet oda var ve kapılar şifreli. Oyundan çıkabilme için şifreleri bulup kapıları açmanız gerekiyor. Bunun neresi korkutucu diyorsanız bir deneyin derim. Süprizlerini bozmamak için burada anlatamıyorum.  Ayrıca şifreler zor, takım çalışması gerekiyor, zekasına güvendiğiniz kişilerle gitmenizi tavsiye ederim. Ancak çok zorlandığınızda size yardımcı olup ipuçları da veriyorlar. Biz çok ipucu aldık ama yine de bitiremedik. Son dakika da, son kapıda kaldık, zamanımız yetmedi. Artık bir daha ki sefer diyorum.

İçerinin dekorasyonuna da bayıldım, söylemeden edemeyeceğim. Gerçekten de halka filmindeki o atmosferi yaratmışlar. Eğlenceli,harika, andrenalin dolu bir saatti. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadık.

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kusursuz Kaçış için 6 cevap

 1. Derya der ki:

  Bu oyunları internette görmüştüm. Ama hiç gideni duymamıştım. Korku filmlerini severim. Gitmek lazım aslında.

 2. feyza der ki:

  Videoları izledim. Nasıl bu kadar korkutabiliyorlar ki? Oyun sonuçta 🙂

  • saremy der ki:

   Ben de öyle düşünüyordum, ta ki oraya gidene kadar. Çok iyi gerilim yaratıyorlar. Detay veremiyorum ama korkacağınızın garantisini veririm 🙂

 3. Geri izleme: İpucu Evi | Kendimi Seçtim Ben

 4. Geri izleme: Paradigma ( G..t Korkusu ) – Keep Locked | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın