Kozmetik Analiz Siteleri

kozmetikte-tehlike,q3TuEdQJD0-WLuTyZqpNAg

Kullandığımız kozmetiklerin içerisindeki kimyasallar beni günden güne daha da endişelendiriyor. Sadece makyaj malzemeleri değil her türlü kozmetik, şampuanlar, cilt bakım ürünleri, temizleyiciler, evde kullandığımız temizleyiciler. Gıdaya hiç girmedim bile. Üstelik organik yaşamak da ya çok pahalı ya da çok zaman gerektiriyor. Benim gibi yoğun çalışanlar ve iş dışında türlü aktiviteleri olan insanlar için satın alabileceği, uygun fiyatlı, üstelik kolay bulunabilir ürünler gerek.
Hangi ürünün içinde ne var, onu araştırması bile büyük zaman gerektiriyor. Neyse ki internet diye bir şey var. Bugün son keşfettiğim kozmetik analizi yapan sitelerden bahsetmek istiyorum. Benim çok işime yarıyor. Evdeki bütün kozmetikleri bu sitelerde analiz ediyorum. Çok pratik ama sonuçları korkutucu. Ne kadar çok kanserojen kullandığınızın farkına varıca dehşete düşüyorsunuz.Sözü fazla uzatmadan linkleri paylaşayım.

1- www.ewg.org/skindeep Tavsiye edilen en iyi analiz sitesi
2- www.goodguide.com Bu site yiyecek,ev temizlik malzemeleri, bebek ve çocuk ürünleri ile ilgili geniş bir yelpazeye sahipmiş.
3- www.cosmeticanalysis.com
4- www.cosdna.com Bu sitenin kullanımı çok kolay, bana çok pratik geliyor ama her zaman doğru analizi yapamadığını söylüyorlar.

Size hangisi kolay geliyorsa onu kullanın ama mutlaka kulanın. Kanser olmak için yıllardır ödediğimiz paralar da cebimizde kalsın artık. Bu sitelerin daha detaylı analiz ve karşılaştırmasını okumak için Lilakutu’yu ziyaret edebilirsiniz. 

Detaylı kozmetik sitesi incelemesi için buraya tık tık 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın