Kocan Kadar Konuş – Diriliş

indir

Hafta sonu izlediğim filmlerden biri de Kocan Kadar Konuş – Diriliş oldu. Bugün size bu filmden bahsetmek istiyorum. Ezgi Mola’yı çok sevdiğim için ilk filmini de izlemiştim. Kitaplarını okumadım ama filmlerini çok sevdim. Sade,sıcak,samimi. Ezgi Mola, Efsun rolünde baştan sona döktürüyor. Kendimle de baya özdeşleştirdiğim için olsa gerek ben bu Efsun karakterini çok sevdim. Tıpkı benim gibi kitap kurdu, alaycı, sivri dilli, hayaller kuran, hatta onlarla konuşan.

Tabi ki asıl başroller Hümeyra ile Nevra Serezli’ydi. Ben bu iki kadına bayılıyorum. Öylesine parlıyorlar ki rollerinde, hele ki gelin ve damadın anneannesi ve babaannesi olarak sürekli atışmalarını izlemek o kadar keyifliydi ki.

Tamamen baştan sona kız filmiydi. Hata yapıp erkek arkadaşınızla falan gitmeyin. Kız kıza giderseniz çok eğlenirsiniz.

maxresdefault

Harika Kadınlar

Filmin konusuna gelince; İlk filmde İzmir’li bir ailenin evde kalmış kızı olan kitap kurdu Efsun’un hikayesini anlatıyor.Efsun lise aşkının geri dönmesiyle birlikte artık evlenmek için gelen bu son fırsatı değerlendirmek için ailesinin kadınları tarafından klasik Türk kızı çakallıklarıyla donatılıyor.

İkinci filmde artık evlenme kararı verilmiş ve olaya aileler dahil olmuştur. Hikaye bu filmde aileler üzerinden gelişiyor. Hümeyra ve Nevra Serezli. Ah bu bin bir renkle dolu kadınlar. Gördükleriyle renklenen çehreleri, tecrübeleriyle ışıklanan bakışları, yüzlerce anıyı taşıyan mimikleriyle oynamasalar, sadece öylece dursalar bile yeter bana.

Ama durmuyorlar tabi ve Türk sinemasının bence en iyi romantik komedilerinden birinde insanların yüzlerine sıcacık bir gülümseme kondurmak için oynuyorlar.

kocan-kadar-konus-dirilis-in2

Muhteşem kadınlardan oluşan muhteşem bir film. Ve Efsun’un odasının kapısındaki yazının da çok hoş olduğunu söylemek istiyorum. “ Kitabı filmiyle yargılama”

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın