Kamp Maceram

Döndüm diye kocaman giriş yapıp sonra uzun müddet gene bloğa uğramamak… Bu aralar bu cümle gerçekten beni en iyi tanımlayan şey, her şeyden o kadar çabuk sıkılır oldum ki kendime inanmakta zorlanıyorum.

Bu sene yaz tatilimizi pandemi nedeni ile planlayamadık. Normal zamanlarda eşimle her sene 2 defa birer haftadan bir otel de tatil yapardık. Gördüğüm okuduğum kadarıyla bu sene otellerden eski keyif alınamaz olmuş. Öyleyse biz de bir değişiklik yapalım dedik.

https://www.sahilkampistanbul.com/

Çadır kamp denildiğinde pek çok kişinin yüzü buruşuyor. Açıkçası ilk etapta bende biraz önyargılıydım. Başlangıç olarak bir hafta sonu İstanbul’a yakın bir yere gitmeye karar verdik ve Şile Sahil Kampı bulduk. Tüm malzemelerimizi satın almıştık. Pahalı ancak tek seferlik alınacak şeyler…

Sahil kamp Şile gerçekten çok büyük bir alana kurulmuş ve kampçılar için her şey düşünülmüş. Çadırda kalmak istemeyenler için küçük bungalov evler, normal evler gibi seçenekleri de mevcut. Hatta çadırı olmayanlara çadır da kiralanıyor.

Harika Bir Manzara Değil mi?

Fiyatları çok uygun, içeride restoranı ve kamp ateşinde mangal yapmak için etlerinizi alabileceğiniz yerler de var ve fiyatları dışarısı ile aynı, yani taşımanıza gerek yok. Mangalınız yoksa mangal da kiralayabiliyorsunuz.

Çadır alanı çok güzeldi, cumartesi günü aşırı bir kalabalık vardı ama yine de keyifliydi. Rezervasyonları online olarak web siteleri üzerinden önceden yapmanız gerekiyor. Çünkü yer kalmayabiliyor.

Kamp alanının plajı da mevcut ancak Şile denizi malum çok dalgalı oluyor ve bu yüzden bazı günler denize girilmesine izin verilmiyor. Biz şanslıydık yasak yoktu ancak deniz gene de dalgalıydı ve çok da temiz değildi maalesef.

Kamp alanına giderseniz, gitmeyi düşünürseniz bizim yaptığımız hatayı yapmayın ve muhakkak bir hamak alın. O kadar uygun ki hamak için. Gün boyu içinde yatabilirsiniz.

Bu hafta sonu da yine arkadaşlarla gitmek istiyoruz. Bu kamp olayı iyice sardı bizi…

Aranızda kamp yapmayı seven ve bize yeni yerler tavsiye edebilecek olanlar var mı?

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın