Jasper Kent -“On iki ” ve “On Üç Yıl Sonra “

        Dan Brown Cehennemden sonra 3 kitap daha okudum ama tembelliğimden yazmaya bir türlü fırsat bulamadım. Şimdi sırasıyla onlardan bahsetmek istiyorum.

indir

        Gary Small-Gigi Vorgan ‘ın yazdığı Bir Psikiyatristin Gizli Defteri … 15 tane sıra dışı vakanın hikayesini yazmış sevgili yazarımız eşiyle birlikte. Bildiğiniz hasta terapist ilişkisini ,enteresan vakalı ve bunlarla nasıl başa çıkmaya çalıştıkları ile ilgili 15 öykü. Eğlencelik,değişik bence okunmaya değer…

images1

       Diğer 2 kitabım bir seri, kapağına baktığınızda 1812 yılında Napolyon’un Rusya’ya açtığı savaş hakkında olduğunu görebiliyorsunuz. Tarihi bir savaş kitabı olduğunu görünce sevindim Gerçi Rus edebiyatı beni hep sıkar ama ilginç olabilir diye okumaya başladım. Kitapta başroller özel tim gibi görev yapan,casusluk faaliyetlerinde bulunan Aleksey,Vadim, Dimitri ve Maks adında 4 asker…

       Bunlar Fransız askerlerini Moskova’dan çıkarmak için Bütün Avrupa’da namı yayılmış 12 paralı asker kiralarlar. Bu askerlere opriçnikler derler. Bu 12 paralı asker geceleri Fransız askeri birliklerine saldırarak onları yok etmeye başlar.  En yakın arkadaşı Maks’ın bir Fransız casusu olduğunun ortaya çıkması ve opriçniklerin onu yok etmek istemelerinin verdiği acıyla Aleksey gerçekleri araştırmaya başlar.

      Hayatımda ciddi bir savaş kitabının vampirliğe bu kadar rahat bağlayabileceğini düşünemezdim. Vampirizm de son nokta… Opriçniklerin vampir olduğunu öğrenmesiyle Aleksey artık savaşı bırakıp vampirleri yok etmeye adar kendini ve bu yolda bütün arkadaşlarını da kaybeder.

indir (2)

    2. Kitapta 13 yıl sonrasını anlatıyor bu sefer Aleksey oğlu Dimitri ile birlikte bir vampirin ve vampirler üzerine deney yapan bir bilim adamının peşine düşerler. Tabi ki bu kitaptaki vampirler bildiğimiz yakışıklı ,centilmen vampirlerden olmadıkları için açıkçası pek ilgimi çekmedi ama yarım bırakma alışkanlığım olmadığından bitirdim kitapları. Dürüstçe söylemek gerekirse eşim almasaydı bu kitapları ben almazdım okumazdım ama şimdi bitirdikten sonra fena değildi ya iyi ki okumuşum diyebiliyorum.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Jasper Kent -“On iki ” ve “On Üç Yıl Sonra “ için 1 cevap

  1. Geri izleme: Kitap Listesi – 2 - | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın