Hobbit 5 Ordunun Savaşı

images (1)

Bu hafta sonu yılbaşı yaklaştığı için biraz temizlik, biraz alışveriş ve yeni gelen kitaplarım 50 Ton Üçlemesini okumak için herhangi bir program yapmadım.  Kitapları bitirir bitirmez yazısını burada bulacaksınız. Üçleme olduğu ve her biri kalın olduğu, ayrıca ben çalıştığım için biraz sürebilir.  

Neyse sinemasız haftasonu olur mu? Elbette ki olmaz, hele de Hobbit 3. Filmi vizyona girmişken.

images (2)

Sevgili Bilbo Baggins’imizin macerasının bu son filminde artık dağı ele geçirmiş olan cüce kral Thorin’in Ejderhadan miras açgözlü altın hastalığına yakalanmasını ve cüceleri hayal kırıklığına uğratmasının öyküsünü izliyoruz.  Bu üçleme de en çok ilgimi çeken cüce Kiri İle güzeller güzeli Elf kızı Touriel’in aşk öyküsü oldu. Ama o kadar kısa sürdü ve o kadar az şey paylaşabildiler ki? Sonları o kadar çabuk geldi ki? Biraz hayal kırıklığına uğradım. Zaten Hobbitlerin aşk hayatı yok. Bari onların aşk hikayesi filme biraz daha serpiştirilebilseydi.

Bir Orta Dünya efsanesinin daha sonuna geldik. Elfleri – özellikle Legolas- çok özleyeceğim.  Legolas, başka bir adama aşık olan bir kadına aşık, onurlu, gururlu ve iyiliksever Elf.

images

Gandalf’ı da özleyeceğim. Çok sempatik bir büyücü, her eve lazım.  Üçlemeye bakacak olursak ilk iki filme oranla bu filmi daha zayıf buldum. Ama seriyi tamamlamak için mutlaka izlenmesi gerekiyor. Savaş sahneleri de Yüzüklerin Efendisine göre daha zayıftı ama bunu tercih ederim çünkü uzun uzun savaş sahneleri izlemekten hoşlanmıyorum. Hele o orklar acayip korkutucu geliyor bana.

Ben en iyisi susayım ve  sizi fragmanla baş başa bırakayım

YouTube Preview Image

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Hobbit 5 Ordunun Savaşı için 2 cevap

  1. Demet der ki:

    Bende bu hafta sonu gideceğim filme. Aşk hikayesinin kısa tutulmasına üzüldüm.Çok güzel bir hikaye olabilirdi.

Yorum Yapın