Healer

healer_official02

Sevdiğim her Kore dizisinin bitişinde olduğu gibi bu dizide de depresyona girdim ben. Lakin bunun depresyonu daha uzun sürecek gibi. Resmen aşık oldum Healer’a.Tabi ki her yakışıklı ve mükemmel erkek gibi o, henüz yaratılmadı kızlar…

Ji_Chang_Wook_Healer

Allah özenmiş yaratmış 🙂

Ji Chang Wook’u ilk kez bu dizide gördüm ben. Resmen harcanmış bu çocuk. Nerelerdeymiş şimdiye kadar. Healer ile patladı sanırım, dizinin Kore’de de ratingleri çok yüksekmiş. Çocuğun karizması, bakışları bitirdi beni. Hissettiği duyguları çok güzel yansıttı. Aksiyon sahnelerinde çok iyiydi ve herhangi bir dublör falan da kullanmamış.

healer

Healer şifacı

Neyse gelelim dizimize.2014 – 2015 yapımı 20 bölümlük bir dizi.( Bana çok kısa geldi) Dizi ilk 3 bölümde karışık gibi gelse de olaylar gayet akıcı ve anlaşılır bir şekilde devam ediyor. Öykü geçmişteki sırlar üzerine kurulmuş ve senarist izleyicilerin merakını her bölümde gayet güzel kaşımasını bilmiş.

park min youg

Estetikli estetiksiz sonuçta hoş hatun 🙂

Healer ya da diğer adıyla şifacı bir gece kuryesi. Yani cinayet hariç her türlü kirli işi hiç soru sormadan yapan biri. JCW yani Healer’ımız yeterli parayı biriktirip Güney Pasifikte bir ada alıp orada yaşamayı planlamaktadır. Birlikte çalıştığı ama hiç yüzünü görmediği hacker bir ortağı vardır. Hacker ortak olan ahjummayı bütün kore dizilerinde görmeye alıştık ama bu dizide ona bayılacaksınız. Hackerlık da çok yakışmış.Neyse bir gün bir müşterileri onlardan bir kızı bulmalarını ister. Olaylar zaten bundan sonra başlar. Healer’ın bulduğu kız Chae Young Shin bir gazetecidir ve en büyük hayali hayranı olduğu Kim Moon Ho gibi bir muhabir olmaktır. 

Yoo_Ji_Tae23

OldBoy filminin kötü adamı, bu dizi de melek Min Hoo

Korenin siyasi hayatı Türk siyasi hayatıyla çok benzerlikler gösteriyor. Dizimizde de geçmişte Kore’deki darbe sırasında korsan yayın yapan 5 muhabir arkadaşın hikayesi üzerine kurulu. 4 erkek 1 kızdan oluşan bu grupta bir arkadaş diğerlerine ihanet eder,en yakın iki arkadaşının ölümüne ve birinin cinayet zanlısı olmasına yol açar. Yıllar sonra bu kişilerin hikayesi üzerinden geçmişte yaşananları ve bugüne yansıyanları ile başrol oyuncularımız Seo Jung Ho, Chae Young Shin ve Kim Moon Ho’nun bu kişilerle bağlantılarını izliyorsunuz.

ahjumma

Hacker Ahjumma çok iyiydi yaaa, ona bayılacaksınız

Dizide gözüme batan kısımlarda yok değildi, mesela  Healer’ın arabaları çatılardan koşarak takip etmesi çok abartıydı. Ama kahramanlar hep abartı değil mi zaten? Cüneyt Arkın bu diziyi izlese kesin çok kıskanırdı.

Healer’in çocukluğunu canlandıran o çocuk da nasıl bir şeydi öyle. Vallahi ekrana bakmaktan korktum. Allah günah yazmasın bilim kurgu filmlerinden kaçmış uzaylılar gibiydi. O kadar yakışıklı çocuğa sen böyle bir çocuk bul.

1059261v_1501130323_1

Şifa niyetine 🙂

Healer’in yüzünü göstererek normal bir işte çalışmaya başladığı karakter bire bir Süpermen’in Clark Kent versiyonu olmuş. Ama Park Bong Soo diziye inanılmaz bir sevimlilik kattı.

14.Bölümde ustanın ölümüne şifacının verdiği tepki çok gerçekti. Onun kaybının ve acısının büyüklüğünü gerçekmiş gibi sonuna kadar hissetim. Sanırım oyunculuk böyle bir şey. Çocuk aşmış abi…

fullsizephoto531122

39 yaşında bu kadar yakışıklı olunur mu, kel, göbekli ve gözlüklü olmalıydı:)

Her bölümü birbirinden güzel bu dizinin sonunda elbette ki mükemmel bir final yapamamışlar. Tamam hakkını vereyim gene fena değildi. Ama Kim Moon Ho’ya ve Choi Myung Hee’ye ne olduğunu da öğrenebilseydik, iyi olurdu. Kadın dizi boyunca kızının yasını tuttu ama şöyle ağız tadıyla bir kavuşma sahnesi izletmediler. Hem Kim Moon Hoo öyle es geçilebilecek bir karakter miydi? Adam Türkiye’de şöyle bir yürüse boşanma davaları ayyuka çıkar.

Diziyi City Hunter’a JCW’yi de hareketleriyle Lee Min Ho’ya benzettiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Belki de başroldeki kızın Park Min Young olması da bu çağrışımı yapmış olabilir.

Healer_8_JiChangWook2_qbzAOJO

Ayy unutmadan söyleyeyim dizi de Kim Mon Shik’in gençliğini canlandıran oyuncu da çok yakışıklıydı ben onu pek çok dizi de yan karakter olarak izledim zaten. Hatta Hello Monster’da da vardı. Bir de Kim Mon Shik’in sekreteri Bay Oh ne kıl bir tipti ya. Çıktığı sahneler de ağzına ağzına çakasım geliyordu valla.

cast healer

Oyuncular

Neyse bunları bırakıp Healer’a geçelim. Allahım o nasıl bir sevimlilikti yaa, sevdiği kadını sahiplenmesi her bulduğu anda sarıp sarmalaması. Ahhh ahh hadi siz dizinin Trailerini izleyin ben de hayallere dalayım.

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Healer için 6 cevap

 1. fatma der ki:

  Empress Ki’den ahtırlıyorum bu çocuğu ama bu sefer bambaşka biri olmuş. Dizimi bitireyim başlayacağım hemen.

 2. seda der ki:

  Park Min Young’mı o, ne olmuş ona öyle?

 3. Nurdan der ki:

  Ji ChangWook, daha önce “Emperess Ki” dizisinde ödül almış ve parlamıştır. Yetenekli bir oyuncu gerçekten.

  • saremy der ki:

   Ben ilk defa seyrediyorum,Empress Ki bana göre çok uzun bir dizi. Kısalarına alıştım uzun dizi zor geliyor:) Ama Ji ChangWook’a bayıldım. Biraz Lee Min Ho’ya da benzettim hareketlerini,bakışlarını…

Yorum Yapın