Hadi İnşallah – Pucca ve Murat Bozz

images (1)

Bu hafta sonu sınav var diye geçtiğimiz hafta sonunu bir arkadaşımla eve kapanıp ders çalışarak geçirdik. Bir daha mı? Tövbeee…

Bütün hafta sonu evde oturmak hiç bana göre değilmiş, duvarlar üstüme üstüme geliyor valla. Zaten pazartesi dayanamayıp arkadaşım Burçin’i aradım ve Murat Boz’un ay pardon Pucca’nın filmine gittik.

Puccaaa

Puccaaa

Pucca’nın kitaplarını okudunuz mu bilmiyorum? Ama bence okumalısınız. Bir kitabı okurken bu kadar çok güldüğümü hatırlamam -ki filmi bile o kitap kadar komik değildi. Zaten kitap öyle bir kitap, Pucca Öyle nevi şahsına münhasır bir insan ki filminin yapılması neredeyse imkansız. Bu yüzden filmde kitaptan çok az şey vardı onu söyleyebilirim.

indir

Pucca’yı kitaplarıyla tanıdım, İnstagramdan takip ediyorum ve çok seviyorum. Ama filmi izlememdeki en önemli sebeplerden biri de Murat Boz tabi ki. İlk film denemesinde çok başarılı olmuş diyemeyeceğim ne yazık ki? Hatta Büşra Pekin gibi döktürerek oynayan birinin karşısında inanılmaz vasat kalmış. Acun Ilıcalı’nın kadrolu jürisi Murat Boz normalde ekranlarda izlediğimizde çok daha doğal ve sempatik. Sanırım doğaçlama adamı. Önceden ezberletilmiş roller ve kalıplar pek ona uymuyor. Oynadığı rolü de muhteşem bir oyunculuk yeteneği istemiyor gerçi ama Murat Boz zaten  hiç oynamasa da olurdu. Filmde görünsün, bir köşede dursun yeter. Biz onu doğal, kompleksiz,sempatik ve fazla yakışıklı olduğu için seviyoruz.

images

Filmin bir konusu yok. Pucca’nın günlüklerinden oluşmuş kitabın sinemaya aktarılmış hali. Ama eğlenceli vakit geçiriyorsunuz. Ben Büşra Pekin’i bu filmde çok beğendim ve çok güldüm. Bence çok başarılı bir isim ve filmi tek başına aldı götürdü. Eğlencelik, vaktiniz varsa gidilebilecek bir film…

YouTube Preview Image

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın