Gizemli Piramit Memphis

gizemli-piramit-memphis

Şimdi bahsedeceğim kaçış oyununa yılbaşından 1 hafta önce gitmiştik ama yazmaya bir türlü fırsat bulamadım bir de resmimizi yayınlamalarını bekledim.Yer Taksim, bizim her zamanki ekip..

Akıl Oyunları Kulübünün 3 oyunundan biri Gizemli Piramit Memphis. Diğer iki oyunu Mezarlık ve Morg henüz hazırlık aşamasında. Doğrusu Memphis’deki özen ve dekoru görünce diğer iki oyunu da merak etmiyor değilim.

Şimdi gelelim oyunumuza.(Bu kısım web sitesinden alıntı) Oyunun ismi MÖ 3000’li yıllarda Mısır firavunu Menes tarafından kurulan antik şehir Memphis‘den gelmektedir. Eski krallık dönemlerinde Mısır’a başkentlik yapan Memphis geçen bu uzun süre boyunca bir çok efsaneye ve gizeme konu olmuştur. Dilden dile aktarılan ve gizemleri çözülemeyen ve en çok bilinen efsane ise Gizemli Piramit Memphis‘in efsanesidir.

Bu gizeme sadece Mısır’da değil çevre ülkelerden tarafından da büyük bir ilgi gösterilmiştir. Son olarak 1940’lı yıllarda İngiltere önde gelen ve çalışmaları ile ün salmış arkeologlarından birisi olan Howard Carter‘ı görevlendirir, Carter yakın dostu Thomas ile Gizemli Piramit Memphis‘i araştırmak üzere yola koyulur.

Bir süre sonra Memphis’e ulaşan Carter ve arkadaşı Gizemli Piramit Memphis’e giriş yaparlar fakat günler haftaları, haftalar ayları kovalarken piramitten çıkan kimse olmaz.

Memphis’in gizemine bir yenisi daha eklenirken, araştırmayı sonlandırmak üzere yeni arkeologlara ihtiyaç duyulur, fakat kimse bu kadar cesaretli olamaz.

Sizin cesaretinin var mı? Piramitin sırrını çözmeye hazır mısınız?

akıloyunları

Her şeyden önce bu oyun çok fazla korku öğesi içermez. Korkak arkadaşlar için de gayet uygundur. Zaten korku oyunları artık kendini tekrar etmeye başladı. Hiç korkutmuyorlar.

Oyuna ilk girişte eğer mevsim yazsa sizden ayakkabılarınızı çıkarmanızı isteyebilirler.Kışsa üşüme ihtimalinize karşı çoraplarınızla da girebilirsiniz. İçerisi tamamen mısır piramiti şeklinde dizayn edilmiş. Zemin tamamen çöl kumu ile kaplanmış. Kum yapışmıyor, ipeksi ve çok güzel. Biz oyunu bırakıp yerdeki kumlarla oynadık bir ara. Şifreler duvarlardaki -hiyeroglif mi deniyor- oralardan çözülüyor. Tüm aksesuarlar ve mekanizmalar, kapılar oyunun ve piramitin ruhuna uygun.Yüksek tavanlar ve aydınlatma da çöl ruhunu iyi yansıtıyor.

İnanılmaz keyifli, gerçekten büyük bir özveri ve çabayla hazırlanmış bir oyun. Böyle muazzam dekora her evde rastlayamazsınız. Mutlaka gidip görmelisiniz.

Rezervasyon yapmak ve incelemek için buraya tık tık

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın