Game Of Thrones 5.Sezon Final Bölümü

52ddd501-2b70-4853-b3f0-ca93b944afa9

Hadi bugün biraz Game Of Thrones dedikodusu yapalım.

Maalesef 5. sezon da final yaptı ve en azından benim açımdan hayalkırıklığı oldu. Bir de dizi sonunda 2016 da görüşmek üzere yazmışlar ya tam efsane valla. Ben hala George R.R. Martin’e alışamadım sanırım. Yani klasik şeyleri seviyorum. Bir bay, bir bayan başrolün olduğu ve bu kişilerin türlü acılar ve mücadeleler sonrasında birbirine kavuştuğu filmlere, dizilere alışığım. Çok zoruma gidiyor dizide iyi ve baş karakterlerin patır patır ölmesi. Dünya resmen kötülere kalacak.

Dikkat bundan sonrası spoiler içerir.

arwen-ile-khaleesi-arasında-kalmak_721954

9.bölümü çok beğenmiştim. Hele Khalesinin o pusudan ejderhası yardımıyla kurtulması,sırtına binip kaçması, tüm sevdikleri geride kaldı ama, çok romantik ve masalsı geldi bana. Tek kelimeyle bayıldım. 5 sezondur görmek istediğimiz hareketler bunlardı işte.Dedim bunun finali muhteşem olur mutlaka. Heyecanla bekledim bir hafta. Sonuç, Jon Snow öldü. Dizideki köpek yavrusu bakışlı, kadın gözüne hitap eden tek erkek öldü.İyi de ben Jon Snow’un Danny ile evlenip demir tahta oturacağını ve birlikte dünyayı adaletle yöneteceklerine inanıyordum.Öyle olmasını istiyordum.

Game-of-Thrones-Tyrion-Lannister

Adamın dibi

Zaten dizinin sonunda o tahta cüce oturacak bu gidişle.Olsun ben onu da seviyorum.

dragons game of thrones tv series emilia clarke daenerys targaryen house targaryen 1920x1080 wall_wallpaperbeautiful_61

Dany’i de ejderha Dragon götürüp dünyanın öbür ucunda Allahın dağına bıraktı. Kadın şimdi nasıl geri dönecek? Gerçi buldu gene orada kendine kuracak bir ordu. Muhtemelen yeni ordusuyla dönüp şehirde büyük bir güç sağlayacak.

game-of-thrones-tyrion-lannister-imp-tilqi-j

Cüce gene geçti bir şehrin başına. Meeren Dany’nin yokluğunda Tyrion’a emanet.

Zalim kraliçe Cersei’de buldu belasını. Kendi desteklediği dini tarikat büyük bir kefaret ödetti ona.İtiraf etti kurtulmak için. Ama sadece Lancel’le olan ilişkisini. Jamie ile olan ilişkisini yalanladı.jamie’yi düşündüğü için değil tabi çocukları krallık verasetinden düşmesin diye inkar etti. İtirafından sonra kurtulup kaleye dönmeyi planlıyordu ama Rahip ona çok fena bir bedel ödetti. O muhteşem altın saçları traşlayıp çırılçıplak soyup halkın içinde yürüttüler.Halk yüzüne fahişe diye bağırıp domates,yumurta atarken, gözyaşlarını sıkıp yürümeye çalıştı. Ben bile acıdım haline. Ne intikam dolmuştur o şimdi. Bakalım ortada peder,rahibe ve tarikatın tozu kalacak mı?

images

Cersei’nin kızı Mycrella da öldü. Zavallı Jamie tam kızına babası olduğunu açıklamış ve affedilmişken kızını kaybetti.Bu adama çok üzülüyorum.Yüzü gülmedi garibimin. Bir de Allah’ın belası Stannis var ki öldü mü, ölmedi mi belli değil. Brienne kafasını kesmiştir inşallah. Hiç üzülmedim kendi kızını diri diri yakıp kurban eden adama müstehak. 

MyrcellaSeason5

Cersei’nin kızı Myrcella

Onu bunu bırak Jon Snow öldü ya.Bütün bloglarda Jon Snow’un nasıl geri döneceği konuşuluyor ama filmde karakteri canlandıran Kit Harrington bir röportajında 6. sezonda dizide olmayacağını ve film projeleri olduğunu söylemiş.

gqs1lntxmmyb2wfc5d8q

Köpek Yavrusu Bakışlı Jon Snow

Dizi de Dany’e yakıştırdığım kocalar hep ölüyor. Kızın talihi soylulardan değil kölelerden yana.

O değil de Jon Snow öldü yaaa… Ne olacak şimdi?

jon_snow_by_mila_casillas-d4ssa86-1

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Game Of Thrones 5.Sezon Final Bölümü için 6 cevap

  1. ela der ki:

    Ben de çok üzüldüm. Hatta bir daha izlemeyeceğim diziyi 🙁

  2. kerim der ki:

    Stannis ölmedi. Melisandre’de iyileştirecek Jon Snow’u.

  3. selma der ki:

    Jon Snow öldü,geri gelmeyecek. Röportajında söylemiş işte,bende okudum

Yorum Yapın