Fak The Game – Araf – Gizemli Ev

Evet, evet yanlış okumadınız.Bir akşamda 3 oyuna birden gittik.Bizim bu çılgınlığımıza arkadaşlarımızda kapılıverdi. O akşam oyuna gideceğimizi duyan geldi. Kimseye de hayır gelemezsin denmiyor tabi. Rezervasyon yaptığımız odaları arayıp 7 kişi olarak geleceğimizi söyledik. Allahtan gece seansıydı kimse de bizi kırmadı. Ama size bu kadar kalabalık gitmenizi tavsiye etmem. Ortalık tamamen curcunaya dönüyor.

Screenshot_2015-09-19-21-12-51-1

Araf Korku Evi

İlk gittiğimiz ev Araf’tı. Musallat filmi konseptinde hazırlamışlar.Türk korku öğeleri olunca insan daha bir tırsıyor. Yer Kadıköy’de. Ev, dekorasyon falan iyiydi. Oyunlarda bizim tek sıkıntımız ben hariç ekibin boy ve en ortalamasının normalin üstünde olmasından dolayı korku ekibinin bizi korkutmaya korkması.Aynen öyle, zaten oyun sonunda bunu itiraf ediyorlar. “Abi biz sizi nasıl korkutalım,o korku ve refleksle bir tane vursanız ölürüz zaten” diyorlar eşime. 

Neyse şifreler yaratıcıydı,ancak mide bulandırıcı bir kısmı vardı anlatamıyorum burda. Ellerinizi kirletmeden evden çıkamıyorsunuz dersem gidenler anlar.Biz 7 kişi olduğumuz halde şifreler çok karışıyor,her kafadan bir ses çıkıyor,yine de 45 dakika da çıktık. 

Araf’a bir göz atmak ve rezervasyon için buraya tık tık

IMG_20150920_011605

Gizemli Ev

2. Evimiz Gizemli Ev.Yer Kadıköy.Hiç korku unsuru yok. Ancak yaratıcı şifreler ve özgün bir senaryo var. Şifreler senaryoyla bağlantılı. Eşim çok sevdi ben korku unsurlu olanları sevdiğim için çok tutmadım. Evin hikayesi şöyle;

“İlk albümünü 1986 yılında yayınlayan Barış Gökçen, şöhret basamaklarını hızla tırmandı. Albümü 2 milyon satarak önemli bir başarıya imza atan genç müzisyen sonraki albümlerinde istediği başarıyı bir türlü yakalayamadı. Zaman içinde çabuk kazanıp çabuk kaybettiği şöhreti onu bunalıma sürükledi. Özel hayatında yaşadığı sorunlar plak şirketleriyle olan ilişkilerine de yansıyınca uzun bir süre inzivaya çekildi. Geçirdiği kötü ve buhranlı günlerin ardından kendisine çeki düzen veren müzisyen, ilk albümünde yakaladığı başarıyı yeniden elde edebilmek için albüm çalışmalarına başladı. Ne var ki başarısını göremeden hayata gözlerini yumdu. Ölümünün ardından yayınlanan albümü 10 milyon satarak yeni bir rekora imza atarken plak şirketinin de yüzünü güldürdü…. Ölmeden önceki son anlarını geçirdiği Kadıköy’deki evi, olay yeri incelemelerinden sonra mühürlenerek kapatıldı. Aradan geçen 20 yıla rağmen Gökçen’in ölümündeki sır perdesinin aralanmaması nedeniyle bir grup gazeteci, olayı araştırmak için yeniden Kadıköy’deki evine geldi… Polis, gazetecilere araştırma yapabilmeleri için sadece 1 saat süre verdi. Bakalım bu gizemli ev’in sırlarını çözebilecekler mi?”

Biz Gizemli Ev’den 50 dakika da çıkabildik. Dediğim gibi kalabalık gitmek çok zor oluyor.Bu evi korku değil akıl oyunu sevenlere tavsiye edebilirim.

Web sitesi ve rezervasyon için buraya tık tık 

IMG_20150924_171955

Fak The Game

3. Evimiz meşhur Fak The Game… Yer Kadıköy. Web sitelerindeki slogan “Yiyosa Gel” bayağı tahrik ediciydi. Büyük beklenti ve büyük heyecanla gittik. Dekorasyon çok iyiydi. Hem şifre hem mekanizmalar vardı Daha ilk girişte bizi ikiye bölmeleri ve oradaki çıkış bence çok iyiydi. Ama dediğim gibi çok kalabalık gittiğimiz için ve iri adamlarla gittiğimiz için ekip üzerimizde tam kontrol sağlayamadı. Bizim arkadaşlar demir kapıları bile şifreyle değil direk söküp yerinden çıkartıyorlar düşünün artık. Adamlar ne yapsın.

Biz oradan da zamanından önce çıktık ama ne zaman çıktık tam hatırlamıyorum.Oranın çıkışı biraz farklı buradan söyleyemeyeceğim. Spoiler veremem. Ama diğer iki evden çok daha iyiydi. Hatta ortalamanın üstündeydiler.

Fak The Game web sitesi ve rezervasyon için buraya tık tık 

İşte böyle tabi fotolar hemen çıkışta biz ter içinde çekildiğimiz için baya kötü ama kafadan sallamadığımın bir kanıtı olarak sunuyorum sizlere efenim…

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın