Cheongdam-Dong Alice

images (1)

Han Se Yung ve Yakışıklı Prens

     Modern bir Külkedisi masalı…Ama bu sefer Külkedisi farklı… Zavallı,ezik,acınası Külkedisi yerine karşımızda kötüyü kendi silahlarıyla alt eden,azimli,hırslı,zeki,çalışkan ve açgözlü bir Külkedimiz var.

     O iyi bir kız ama iyilikle bir yere varılamayacağını fark etmiş yaşamda hak ettiği yere ulaşabilmek için kötünün silahlarıyla savaşmaya karar veriyor.

images (4)

moon geun young – han se yung

     Ben ona bayıldım başroldeki kıza yani. Öncelikle başroldeki aktristimizi ilk gördüğümde beğenmedim ama şunu söyleyebilirim ki şimdiye kadar izlediğim dizilerde en iyi ağlayan, duygularını gözleriyle ifade edebilen,  bizi kendisine inandıran bir oyuncu. Kore dizilerinde başroldeki kız ya da erkek ağlarlarken bile yüzlerinde bir mimik, bir kırışıklık ne bileyim bir çirkinleşme olmuyordu. Mermer bir heykel ağlıyor gibi oldukça duygusuz gelirlerdi bana. Moon Geun Young çok başarılıydı kuşkusuz.

images (9)

En baştaki Tommy Hong

Canlandırdığı karaktere de bayıldım çünkü asla boyun eğmedi. Sonuna kadar pes etmeden savaştı ve asla vazgeçmedi, yaptığından da utanmadı.

Bu masal bize bir şeyi sorgulattı bir insanın aşkı ve parayı aynı anda bulması mümkün değil mi?

Ve bunlar için savaşmak neden o insanı kötü yapıyor..Han Se Yung “ya para, ya aşk” demiyor olanca açgözlülüğüyle ikisini birden istiyor ve ikisi için sonuna kadar savaşıyor.

images

Dizi aslında bir çeşit zengin koca nasıl bulunur kılavuzu gibi… İşsiz, fakir borca batmış, sevgilisinden parasızlık yüzünden ayrılmış ailesinin evine haciz gelen ,  okul hayatı başarılarla dolu geçmiş olan kızımız iyi niyetli ve çalışmayı seven bir kız. Bir gün bir işe başvurur okuldayken hiç anlaşamadığı dersleri iyi olmayan bir kız arkadaşının ayak işlerine bakan asistan olarak işe alınır.

images (2)

Zengin koca ile Cheongdam’a giren kızımız…

Arkadaşı sahip olduklarıyla sürekli bu zavallı ve fakir Han Se Yung’ımıza hava atar. Ve sevgili Han Se Yung’ımızn da canına tak der o da aynı şeylere sahip olabilmek için kız arkadaşı gibi zengin koca aramaya başlar.

indir (1)

Başroldeki Prensimiz yine jean Thiery Cha ( yine bir yabancı isim, Fransız ismi ,kendileri olmaktan çok utanıyor bu adamlar heralde) çok tatlı çok yakışıklıydı ilk defa bir oppayı görür görmez beğendim ama çok fazla çocuksuydu insanın kucağına alıp sevesi geliyor.

indir

Bu arada önce Han Se Yung’ ın yoluna engel olarak dikilen çöpçatan Toomy Hong ve prensimizin yakın arkadaşı Dr. da çok hoştu doğrusu.. Gözlere şenlik bir dizi kısacası…

 images (8)images (3)

images (7)

 

İlk defa saçma sapan klişelerin dışına çıkılıp gerçek bir mantıkla yazılmış, harika bir senaryo, mükemmel oyunculuklarla izlediğim tüm dizler arasında farklı bir kategoriye girdi. Bence mutlaka izlenmeli…

 

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Cheongdam-Dong Alice için 1 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın