Bu Haftaki Kozmetik Alişverişim…

Optimized-20150201_105628

Pazar Günleri uzun uyumamı sevmiyor Paşa’m

Bugün Pazar… Neden bütün pazarlar sıkıcı olur. Her neyse bu sıkıcı Pazar günlerini kozmetik alışverişi ile keyifli hale getirmeyi seviyorum.

Uzun zamandır saçlarımla uğraştığımı biliyorsunuz. Artık eskisi gibi her satılan şampuanı almıyorum. No Poo saçımda aradığım sonucu vermedi ama detoks olarak ara sıra uygulanıp saçı şampuan kalıntılarından arındırabiliriz. No Poo yazım için buraya tıklayabilirsiniz.

Optimized-20150201_202300

Geçen ay Gratis’ten aldığım şampuanı bitirdim. Şampuanın adı Dalan. Zeytinyağlı olduğu için aldım. Saç dökülmemi durdurdu saçıma güzel bir şekil verdi. Ama uzun süreli kullanımda yağlı olan saçım daha da sık yağlanmaya başladı. Saçları kuru olanlara tavsiye edebilirim. Fiyatı da çok ucuz 7 tl falandı.

Ben makyajda göz farı hiç kullanmıyorum. Çünkü gözkapaklarım inanılmaz derecede yağlı. Far 10 dakika sonra gözümde iki çizgi haline geliyor. Eyeliner kullanıyorum. Ama iyi ve sürekli kullanabileceğim bir eyeliner bulamadım henüz.

Optimized-20150201_181101

Loreal’in Superliner Extra Black Gloss ürününü kullandım. Üründen memnun kaldım esasında fırçası, renk tonu ve sürümü iyiydi. Ancak çok çabuk bitti, ne olduğunu anlayamadım. Daha sonra rimellerinden memnun olduğum için Maybeline eyeliner aldım. Ama resimden de gördüğünü gibi fırçası rezaletti, rengi açık ton bir siyahtı ve hemen bitti. Aslında kullanmadım pek nasıl bitti anlamadım. Maybeline kalem eyelinerini da denedim ama o da iki kullanımda bitti. Sürmesi çok pratikti halbuki.

Optimized-20150201_180539

Bugün bir de şu krem eyelinerları deneyeyim dedim. Loreal’in krem eyelinerını aldım içinde fırçası da var. Yarın işe giderken kullanacağım ilk kez. Bitince buradan yazarım sonuçları.

Optimized-20150201_180735

Rimelim bitti gene. Sizinki de benim kadar sık bitiyor mu bilmiyorum. Çift rimel kullanmama rağmen her ay rimel alıyorum. Eskiden bu rimeller 6 ay falan giderdi, artık daha mı az dolduruyorlar anlamadım. Maybeline yeni bir rimeli çıkmış. Daha da siyah yapıyormuş. Deneyip göreceğiz artık.

Optimized-20150201_180259

Bir de ruj aldım, esasen ruj da kullanamıyorum fazla. Yiyorum ben rujları ya da saçlarım gelip ağzıma yapışıyor, saçımı çekince ruj suratıma dağılıyor. Böyle saçma bir savaşım var rujlarla aramda. Genelde mat ruj kullanıyorum ama heves ettim Maybeline’in parlak rujlarından aldım. Marka olarak Maybelline seviyorum. Ama her ürünü iyi olmuyor maalesef.

Optimized-b0ea08a8-3d4e-49c3-8dce-40263a810d24

Ben yıllardır diş macununda Sensodyne marka kullanıyorum. Sensodyne her yerde satılmadığı ve çok pahalı olduğu zamanlardan beri. Ancak son zamanlarda ürünlerin içindeki kimyasallara takmış bir insan olarak içinde florür olmayan, köpürmeyen, doğal bir diş macunu arıyordum. Geçen gün bu özelliklere uygun Parodontax aldım. Lanet bir tadı var, abartmıyorum. İnanılmaz tuzlu, rezil bir tat. Nasıl tarif edebilirim ki yaşamak lazım. Rengi de bildiğin bok rengi. Ama tavsiye ediyorum neden mi?

Optimized-94e554c6-46e1-443c-8f28-2775683ba058

Tamamen doğal malzemeleriden ve doğal tuzlardan yapılmış. İçinde köpürmesini sağlayan o zararlı kimyasal yok, macunun rengini beyaza çeviren kimyasallarda yok. Benim piyasada bulabildiğim en zararsız macun. Diş ve dişeti problemleri olanlara birebir. Tadına da bir süre sonra alışıyormuşşun.

Bugünkü alışverişin faturasını da ekliyorum.Böylece güncel fiyatları da görebilirsiniz.

Optimized-20150201_184102

 

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bu Haftaki Kozmetik Alişverişim… için 2 cevap

  1. zerrin der ki:

    Krem eyelinerdan memnun kaldınız mı? Bir de o firçayla sürümü nasıl,kolay mı?

    • saremy der ki:

      Diğer eyelinerlara göre avantajları ve dezavantajları var. Avantajı, evet çok kolay sürülüyor,diğerlerinden daha kolay ama maalesef sanki kalem çekmişsin gibi gün içerisinde dağılıyor. Yine de memnunum

Yorum Yapın