Bride Of The Century

images

Dizimiz 16 bölümden oluşan bir romantik komedi.İçerisinde yer yer fantastik öğelerde barındırıyor. Başroller de Lee Hong-Ki ve Yang Jin-Sung var. Her ikisini de ilk kez seyrediyorum zaten kızımızın ilk başrolü galiba ve bence keşfedilmekte çok geç kalınmış.İki farklı karakteri o kadar başarılı canlandırdı ki hangisi iyi olan hangisi kötü olan hiç karıştırmadım. Ayrıca o kadar şeker bir şeydi ki dizinin pek çok saçmalığını onun sempatisi yok ediyordu zaten. Başrol aktörümüz de oldukça başarılıydı çok yakışıklı bulmadım ama sempatikti kesinlikle,birbirlerine de çok yakışıyorlardı.

images (3)

images (7)

Bu bakışlar iki rolden kötü olanına ait:)

Dizimizin konusuna gelince ülkenin en büyük şirketlerinden Taeyang grubun üzerinde nesilden nesile geçen bir lanet vardır.Evin büyük oğlunun ilk evlendiği gelinin evi koruyan hayalet tarafından kurban alınması…Lee Hong Ki işte bu ailenin en büyük oğludur.Ailesi tarafından uygun bir gelin adayı ile evlendirilmek istemektedir ancak laneti duyan aileler kızlarını vermeye yanaşmazlar maalesef.

images (6)

İşte bu durumda batmak üzere olan bir inşaat şirketinin varisi genç kızımızla nişanlanır. Ancak bu aile de ince hesaplar peşindedir.Kendi kızlarına yüzde yüz benzeyen fakir,babaannesinden başka kimsesi olmayan, babaannesinin ameliyatı için paraya ihtiyacı olan Doo Rim’i bulurlar. Amaçları Doo Rim ile Lee Hong Ki’yi evlendirip lanet sonucu ilk gelinin ölmesiyle yerine hemen tıpatıp benzeyen kendi kızlarını koyacaklar ve batan şirketlerini Taeyang Grup ile birleştirip kurtaracaklardır. Tabi hesaba katmadıkları pek çok şey girer işin içine.Bir, Doo Rim ile veliahtımız birbirlerine gerçekten aşık olurlar,iki, lanetin koruyucusu hayalette bu gerçek aşk yaşayan çifte her türlü yardımcı olur.

images (4)

Lanetin koruyucusu hayalet

Aslında kurgu ve hikaye bir yere kadar çok iyi gidiyor, dizi çok eğlenceli falan ama bir yerden sonra bu laneti mantıklı bir sonuca bağlayalım şekil olsun diye, enteresanlıklar yapalım derken sona doğru baya bir saçmalıyorlar.Hikaye güzel başlıyor ortaya doğru sallanmaya başlıyor sonunda yerle yeksan.Yine de seyredilesi bir dizi. Başroldeki kızın sevimliliği için bile izlenebilir. Daha fazla bilgi de veremem çünkü bu sefer spoilere girer, en iyisimi ben diziden bir video ile sizleri baş başa bırakayım

YouTube Preview Image

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kore kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bride Of The Century için 1 cevap

  1. Geri izleme: İzlediğim Kore Dizileri Listesi | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın