Black Mirror – Kara Ayna

images

Dizi izlemeyi sevdiğimi biliyorsunuz,Ağırlıkta Kore dizileri izliyorum ama diğerlerini de ihmal etmiyorum. Türk dizileri izlemem. Yabancı dizilerden Game Of Thrones, Suits,  şu an takip ettiklerim. Eskilerden de Fringe favorimdir. Yeni dizilere de iyi bir şey var mı diye mutlaka birkaç bölüm izler şans veririm.Neyse bu kadar girizgah yeter.

Kardeşim bir dizi bulmuş tavsiye etti. Onun zevkine güvenirim. Sıradan bir dizi olmadığını tahmin ettim. İnternette önce bir bakayım dedim, nedir?ne değildir? diye…

images (3)

İlk bölümü 2011 de yayınlanmış, her yerde mini dizi diye geçiyor.  Her bölümü 50 dakika ama 1 sezonda sadece 3 bölüm var. Şimdiye dek 2 sezon oynamış. Her bölümde hikaye, konu ve oyuncular değişiyor. Aslında  günümüz dünyasına eleştirel bir bakış açısı getiren mini film gibi daha çok.

Distopik Ütopya da denilebilir. Pek çok yerde de öyle geçiyor zaten. Distopya sever misiniz bilmem, ben severim. İlk sezonu izledim. 2. ve 3. Bölümü daha çok sevdim.  2.Bölüm de her anımızı çepeçevre saran tv yarışma showlarının hayatımızı getirdiği hali anlatıyor. Gelecekte geçiyor.

images (1)

3.bölüm de de yine her anımızı kayıt altına almaya çalışma merakımızın, gelecekte yol açacağı olası sonuçları işlemişler, tüyleriniz diken diken oluyor ve bir kez daha Hasan Karacadağ Abi’nin dediği gibi internet dabbedir diyorsunuz.

Dizinin konusunu araştırırken dizinin tanıtımında geçen bir yazıyı aktarayım.

“Eğer teknoloji bir uyuşturucuysa, ki öyle hissettiriyor, bunun yan etkileri neler? Teknoloji rahatlıkla rahatsızlığın arasında bir yerde. Her bir duvara, her bir masaya baktığınızda gördüğünüz şey bir kara ayna (Black Mirror): yani ya bir tv, ya bir monitör ya da bir akıllı telefon.”

images (2)

Dizi izlerken sadece eğlenmeyi değil, aynı zamanda düşünmeyi ve kendinize yeni ufuklar açmayı da seviyorsanız bu diziye bir şans verin derim. Pişman olmayacaksınız.Ayrıca dizinin İMDb puanının da 8,8 olduğunu söyleyeyim.

Diziyi izlemeye hemen başlamak için buraya tık tık

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Genel, Sinema Tiyatro kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorum Yapın