Jean-Cristophe Grange

 

images

  52 yaşında ve Paris doğumlu Fransız yazar naçizane kitap tecrübelerimde, gerilim türünde bence dünyanın en iyilerindendir ve bunu yazarken de kesinlikle abartmadığımı düşünüyorum.

Gerilim türünü seviyorsanız ancak hep aynı şeyleri okumaktan sıkıldıysanız, okuduğunuz her gerilim kitabının ya da filminin sonunu baştan tahmin edebilecek kapasiteye geldiyseniz artık her şey sizin için sıradanlaştıysa, gerilimsiz yaşamanın bir anlamı kalmadıysa, sizi bu depresyondan ve monotonluktan kurtarabilecek kitaplarıyla tral lal laaa Jean-Cristophe Grange abinize kucak açın.

Okuyucu nasıl ters köşe yapılır, kafası nasıl duvarlara sürttürülür, beyni nasıl sulandırılır öğrenmek istiyorsanız bu muhteşem yazarı okumalısınız.

Yazarın kitaplarının çoğu filme çekildi ama filmlerini izlemenizi asla tavsiye etmem. O filmlere her denk geldiğimde kendimi köprüden atmak istiyorum bu kadar mı kötü yapılır yani bu Fransızlar hakikaten film işinden hiçbir şey anlamıyor. Bıraksınlar bu işleri yaa…

indir images (1)

Yazarın ilk kitabı “Leyleklerin Uçuşu” aynı zamanda benim en sevdiğim kitaplarındandır. Daha sonra da o kötü filmi sayesinde herkesin bildiği “Kızıl Nehirler” gelir. Taş meclisi (Filminde Monica Belluci oynuyor beyler, duyurulur),Kurtlar İmparatorluğu (Filminin bir kısmı Türkiye’de geçer Türk mafyasından bahsediyor ve Emre Kınay oynuyor),Siyah Kan(İkinci favorimdir),Şeytan Yemini, Koloni, Ölü ruhlar ormanı ve Sisle Gelen Yolcu diğer kitaplarıdır.

Optimized-IMG_3534

Söylememe gerek yok heralde hepsi bende var ve sular seller gibi okudum ezberledim ama yok uzun zaman oldu ve yeni Grange romanı gelmedi. Diğer gerilim yazarları ana yemek öncesi başlangıç gibi, doyurmuyor beni sadece daha fazla iştahımı açıyor amma velakin benim gibi Grange  hayranı olanlar varsa hemen duyuralım, yazarın yeni kitabı çıkmış. 29 Ağustos 2012’de Fransa’da yayınlanmış. Türkiye’de 2013 yazını bulacağı tahmin ediliyormuş.  Merak ve heyecanla bekliyorum çıkar çıkmaz buradan duyuracağımdan emin olabilirsiniz diyerekten yazımı yeni çıkacak “Kaıken” adlı kitabın kitap arkası yazısı ile bitiriyorum.

kaiken

“Gözlerini kapadı.

O, kanundu.

Adaletti.

Kılıç ve hükümdü.

Son Samuray, bir Fransız polisi olan Olivier Passan’dı.

İki saplantısı vardı: Yakalanması zor bir cani olan “Ebe”nin izini sürmek.

Ve Japonya’nın ayinleri,  şifreleri,  gelenekleri.

Japon ruhunu tamamen anlıyordu.

Ama bu doğru değildi.”

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Jean-Cristophe Grange için 5 cevap

  1. bülent der ki:

    grange bir ekoldür adeta güzel bir melodideki piyano tuşları misali dokunur insanın tenine…5396553547

  2. esra gerçek der ki:

    yıne cok büyülendim ordaydım sankı okurken passanın yanında ..

  3. Geri izleme: Kitap Listesi – 2 - | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın