80 Günde Devri Alem – Jules Verne

20160921_115030

Bazen ta lise zamanlarında okuduğum kitapları tıpkı eski arkadaşları özler gibi özlüyorum. Eski arkadaşları çoğu kere bulmak ya da görüşmek zorken eski kitaplar her daim kitapçıda sizi bekler. Çünkü çoğu kere insanoğlundan daha vefalıdır.
Jules Verne hayal gücümü ve kahramanlık duygularımı körükleyen bir yazar olduğundan favorilerim arasındaydı. Geçen gün aklıma geldi, o zamanlar kitapları kütüphaneden alıp okuduğum için elimde hiç Jules Verne kitabı yok. Bir kütüphane de nasıl Jules Verne olmaz deyip Seksen Günde Devri Alem ve Denizler Altında 20.000 Fersah kitaplarını aldım.

mte4mdazndewnzeznjc1mjc4

Jules Verne

Büyük bir nostalji açlığıyla da Seksen Günde Devri Alem’i okuyup bitirdim.bu kitabın en azından filmini izlememiş konusunu bilmeyen kimse yoktur sanmıyorum ama ben yine de kısaca bahsedeyim.

20160921_115040
Phileas Fogg çok zengin,yakışıklı,ciddi ve saygın bir beyefendidir. Üyesi olduğu klüpte arkadaşlarıyla bir iddiaya girer. İddiaya göre Dünyanın çevresini 80 günde dolaşacak ve 80. günde arkadaşlarıyla buluşacaktır.Bunu başarırsa büyük bir servet kazanacaktır. Phileas Fogg her centilmen saygın beyefendi gibi sözünü yerine getirebilmek için elinden geleni yapacaktır. O gün işe aldığı uşağı Jean Passepartout ile maceralarla dolu bir yolculuğa başlar.
Jules Verne adı tek başına yeterli değil mi? Yoksa hala okumadınız mı? Öyleyse acele edin.
Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tık tık

saremy hakkında

Feminist, kedisever, kitapsever, spor yapmayı sever, baştan aşağı klişe sever
Bu yazı Kütüphanem kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

80 Günde Devri Alem – Jules Verne için 1 cevap

  1. Geri izleme: 2016 Yılı Okuduğum Kitaplar | Kendimi Seçtim Ben

Yorum Yapın